| WWF ukraine
© Wild Wonders of Europe /Staffan Widstrand / WWF

Рідкісні види

За останні майже півстоліття популяції хребетних тварин у світі скоротилися на 60%.

Основна причина цього - діяльність людини. Зростання обсягів споживання і як наслідок інтенсивне використання природних ресурсів, в тому числі й природних оселищ, наслідки зміни клімату, забруднення навколишнього середовища, поширення інвазійних видів і хвороб разом з браконьєрством - ключові загрозами для виживання хребетних тварин. Збереження ведмедя, рисі та осетрових риб та їхніх оселищ є пріоритетним для WWF Україна.

Ведмідь та рись є видами-індикаторами, їхнє збереження сприяє збереженню всієї екосистеми, частиною якої вони є. Колись вони були поширені по всій Україні, однак зараз їхня популяція та ареал суттєво скоротилися. 

Осетрові риби — одна з найстаріших груп риб у світі, яка існує на Землі вже 250 мільйонів років. І хоча вони успішно пережили динозаврів, сьогодні знаходяться під загрозою зникнення через попит чорної ікри, браконьєрство і спорудження дамб на шляху до їхніх нерестовищ. 

© Tomas Hulik

Охорона рідкісних видів

Наша ціль: До 2022 року зменшити нелегальну торгівлю рідкісними видами і товарами їхнього походження, в першу чергу ведмедя, рисі та осетрових риб; забезпечити умови для виживання осетрових риб; Сприяти мирному співіснуванню людини і великих хижаків.

Проекти, що реалізовуємо: СIТЕS, “ЖИТТЯ великим хижакам Європи”, “ЖИТТЯ дунайським осетровим”.

© © Tomas Hulik

Охорона оселищ

Наша ціль: До 2022 року визначити ключові оселища осетрових риб і забезпечити законодавчу базу для їхньої охорони й ефективного управління; сприяти врахуванню наукових даних щодо оселищ ведмедя і рисі в проектах місцевої інфраструктури. 

Проекти, які реалізовуємо: “Співіснування заради збереження”, “Пошук оселищ осетрових риб”.