What would you like to search for?



ЛІСИ
© Bohdan Vykhor / WWF Україна

Ліси — екосистеми, що мають вирішальне значення для життя на Землі. Від них залежить стабільність клімату планети та обіг чистої прісної води. Переважна більшість біорізноманіття зосереджена у лісах: 8 з 10 наземних видів рослин і тварин знаходять притулок у лісах. Близько 1 мільярду людей напряму залежить від ресурсів лісу —  пального, їжі, медикаментів, матеріалів для будівництва. 

За останні 30 років площа лісів планети зменшилась на 178 млн. гектарів, що майже втричі більше за територію України. Основні загрози для лісів у світі пов'язані із розширенням територій для ведення сільського господарства та заготівлею деревини.

Young shrub and remaining Ramin (Gonystylus bancanus) trees as forest cleared in PT Ruas Utama Jaya (APP) in Sumatran tiger habitat
© WWF Indonesia

1 МІЛЬЯРД: Понад 1 мільярд людей живуть біля лісів або в них

10 МІЛЬЙОНІВ: Щороку знищуються 10 мільйонів гектарів лісу

40%: Через діяльність людини лісові площі скоротилися на 40%

ВПЛИВ ЛЮДИНИ: Комерційне сільське господарство є основним чинником знеліснення

WWF спрямовує зусилля на скорочення темпів знеліснення, покращення практик управління лісами й збереження цінних лісів. Місія лісового напряму WWF, яку ми реалізуємо з партнерами по всьому світу:

Побудувати світ, багатий на обширні, сталі лісові ландшафти, що приносять користь біорізноманіттю, людям і клімату

Місія лісового напряму WWF, яку ми реалізуємо з багатьма партнерами по всьому світу

Майже половина території України перебуває у безлісій степовій зоні. Ліси ж займають 16% площі країни, передусім, на Поліссі та в Карпатах, і відрізняються різноманіттям типів: хвойні, мішані, листяні, і навіть чагарникові ліси середземноморського типу на Південному березі Криму.

Близько половини українських лісів —  штучного походження, тобто є посадженими людьми. Такі здебільшого одновидові лісові насадження є нестійкими до стихійних лих та хвороб, мають низький рівень біорізноманіття порівняно з лісами природного походження. Ми спостерігаємо їхнє масове всихання, в тому числі через зміну клімату та порушення водного балансу. Зокрема це стосується соснових плантацій на Поліссі та смерекових лісів у Карпатах. За оцінками Держлісагентства, на початок 2019 року загальна площа таких лісів становила 413 тисяч гектарів. 

З огляду на це, стратегічними напрямами роботи для WWF-Україна є захист найцінніших лісів природного походження, зокрема пралісів; впровадження практик сталого лісового господарства; запобігання незаконним рубкам та сприяння створенню нової лісової політики України.

НОВИНИ ТА БЛОГИ
НАС ПІДТРИМУЮТЬ