What would you like to search for?

ДИВІТЬСЯ ЦІКАВІ ФОТО ПРО РОБОТУ НАПРЯМУ ЛІСИ
УКРАЇНСЬКІ СТАРОВІКОВІ ЛІСИ
Моніторинг пралісів

Моніторинг пралісів — не менш важливий за ідентифікацію та заповідання. Адже це — процес спостереження за змінами у найстаріших лісах, які розвивалися самостійно, без втручання людини.

Аналіз багатолітніх змін у таких екосистемах дозволяє отримати відповіді для втілення практик наближеного до природи лісівництва.

Крім того, моніторинг — це і виявлення та попередження господарського втручання людини, що змінює унікальний ліс назавжди.

На фото: моніторинг ялиново-ялицево-букового пралісу у Делятинському лісовому господарстві

ТРЕНІНГИ З ГРОМАДАМИ ТА ЛІСГОСПАМИ

У межах проєкту  "Нарощування потенціалу місцевих громад щодо захисту лісів, як крок до стійкого управління лісами" з 1 лютого до 3 лютого 2021 року у містах Смига та Дубне WWF-Україна проводив серію тренінгів для територіальних громад та лісових господарств.

На тренінгах представники Смизької територіальної громади отримали від експертів WWF-Україна навички користування реальними інструментами участі у збереженні лісів. Крім того, вони дізналися, як, шляхом конструктивного діалогу, лісгоспу та громаді налагодити відносини й побудувати взаємовигідну співпрацю для забезпечення ведення лісового господарства на засадах сталості.

Своєю чергою, представники лісових господарств отримали знання про FSC національний стандарт системи ведення лісового господарства для України та кращі практики підготовки і проходження процедури ОВД. Експерти розказали про важливість природоохоронного та соціального аспекту при управлінні лісами, переваги залучення громад до процесу прийняття рішень, новітні підходи до сталого ведення лісового господарства та основи конфліктології.