The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Великі хижаки сприяють збереженню екосистем, а їх присутність є передумовою для комфортного існування багатьох інших видів, зокрема і людини. Збереження природної рівноваги між найпростішими організмами (автотрофами), травоїдними та хижаками, адже всі вони взаємозалежні, — забезпечує життєздатність і здоров’я середовища існування.
Скорочення або втрата хижаків може запускати “ефект доміно” в екосистемі. Наприклад,
-
зменшення популяції вовків призводить до зростання чисельності травоїдних тварин, які були їхньою здобиччю
-
більше травоїдних потребують більшої кількості рослинності, яка може не встигати відновлюватися за нових умов
Часто копитні під’їдають молоді дерева, через що ліс припиняє оновлюватися, а підріст молодих дерев не виростає до потрібних розмірів. Бобрам може бракувати молодої свіжої деревини, а птахам — місць для гніздівлі та годівлі малечі.
-
відсутність одного виду змінює середовище існування для інших видів, не здатних жити в зміненій екосистемі
У різних країнах світу WWF працює над збереженням таких знакових видів як тигр, сніжний барс, полярний ведмідь, рись, зубр та десятки інших.
Завдяки WWF вдвічі зросла популяція тигра в Бутані (2008-2018) — з 121 до 235 особин. До відновлення екологічних коридорів, вивчення популяції тигрів та їхньої здобичі, посилення заходів захисту були залучені місцеві громади цього регіону.
В Україні також є хижаки, які потребують нашої уваги та збереження, — ведмідь бурий та рись євразійська. Колись ці тварини були поширені чи не по всій території нашої країни, але сьогодні зустрічаються лише у Карпатах та на Поліссі. Попри те, що тривалий час і ведмідь, і рись охороняються законом, їх чисельність не збільшується суттєво через нелегальне полювання та руйнування середовища їхнього існування.
-
Налагодити моніторинг популяцій ведмедя та рисі
-
Визначити та сприяти охороні ключових оселищ (територій існування)
-
Створити рекомендації для ефективного управління рідкісними видами
-
Поширити практики сталого співжиття з дикою природою серед місцевих громад
-
Сприяти охороні цих видів на законодавчому рівні
-
Розгорнути мережу фотопасток на території об'єктів природно-заповідного фонду (національні парки та заповідники), лісгоспів та мисливських господарств Карпат та Полісся для моніторингу диких тварин, зокрема рідкісних великих хижаків.
-
Створити рекомендації з моніторингу великих хижаків у Карпатах та на Поліссі. Організувати навчання з сучасних методів наукового моніторингу для представників природоохоронних установ та лісо-мисливських господарств.
-
Вперше в Україні провести дослідження ДНК ведмедя бурого для вивчення стану його популяцій на території України.
-
Створити детальні карти поширення ведмедя, рисі та вовка в Україні на основі даних чисельності та поширення великих хижаків з понад 500 управлінських одиниць (природоохоронні території, лісгоспи, мисливські господарства Карпат та Полісся).
-
Встановити 20 електричних огорож на високогірних господарствах вівчарів та пасічників у Карпатах, яким завдавали шкоду великі хижаки, поширюючи знання про сталі практики співжиття між людиною і великими хижаками.
-
Розробити Національні плани дій зі збереження рисі та ведмедя, які можуть покращити охорону цих рідкісних видів.
-
Розпочати ідентифікацію ключових типів оселищ рисі та ведмедя за європейською системою класифікації оселищ CORINE в Українських Карпатах та на Поліссі. Результати допоможуть належно управляти критичними типами оселищ та створювати нові заповідні території.
(Тисніть на назву, щоб побачити опис)
- Мета: збереження рідкісних видів великих хижаків — ведмедя та рисі — в Україні на території Карпат та Полісся.
Проєкт також націлений на зменшення та вирішення конфліктів між людьми та дикою природою шляхом:
— впровадження та розповсюдження сталих практик співіснування (електричні огорожі, пастуші собаки тощо),
— залучення ключових груп зацікавлених сторін (фермери, пасічники, мисливці, туристи) до процесу збереження великих хижаків (вовк, ведмідь, рись) та захисту господарств від нападів диких тварин.
- Фінансова підтримка проекту: WWF-Польща
- Мета проєкту — поліпшення співжиття людей і великих хижаків у Європі шляхом комунікації та транскордонної співпраці.
- Фінансова підтримка проекту: Європейський Союз в рамках програми LIFE.
- Координатор: WWF Germany.
- Партнери: STIFTELSE WWF VERDENS NATURFOND, ASOCIACIÓN PARA LA DEFENSA DE LA NATURALEZA, WWF Finland, WWF Mediterranean Foundation, FONDS MONDIAL POUR LA NATURE FRANCE, WWF International Danube-Carpathian Programme, WWF Programul Dunăre Carpați România, Forstliche Versuchs- und Forschungsanstalt Baden-Württemberg, WWF Adria, WWF Hungary, Elmauer Institute Managing Consensus, WWF Switzerland, Società Cooperativa Sociale Eliante Onlus, WWF Poland, WWF Austria