The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Our News
Протягом поколінь мешканці Карпат зберігають давні традиції співжиття з дикою природою
Вівчарство і пасічництво — традиційні промисли, які поколіннями годували сім’ї та сприяли розвитку Карпатського регіону. Проте навіть один напад хижака може відчутно змінити ситуацію – за один раз вовк може “зарізати” з десяток овець, а ведмідь розорити до двох десятків вуликів. Такі випадки – значна матеріальна втрата для місцевого господаря. Саме тому здавна українці шукали різні методи захисту від незваних гостей. Високі огорожі, ватри, трембіти, шумові інструменти, а також пастуші собаки – давно поширені інструменти захисту. Деякі з них і досі використовуються, інші – залишились частиною місцевого фольклору.
Команда WWF-Україна зібрала чотири відеоісторії про давні традиції співжиття людей з дикою природою в Українських Карпатах — це гуцульська садиба-фортеця ґражда, батіг-пуга або корбач, пастуші собаки та інструменти, які вівчарі використовували на полонині. Герої відео — місцева господиня, фермери та краєзнавець — розповідають про своїх предків, їх глибоке розуміння природи, любов до свого краю і ремесла, а також про пошуки шляхів мирного співжиття.
Переглянути відео та дізнатися історії про традиційні інструменти співжиття мешканців Карпат можна на сторінці фонду у Facebook.
Сьогодні на фермах, полонинських господарствах та пасіках у Карпатах починають використовувати сучасні інструменти співжиття — електричні огорожі. З 2018 по 2022 рік WWF-Україна безплатно надав 34 комплекти електроогорож місцевим господарям. Також експерти фонду проводять навчання про можливості інструментів співжиття і протидію конфліктам з дикою природою. Співжиття людей і великих хижаків в Українських Карпатах можливе!
Відео створено WWF-Україна у межах проєкту LIFE EuroLargeCarnivores “Життя великим хижакам”