What would you like to search for?

Our News

Перші пралісові пам’ятки природи створено на Закарпатті за ініціативи WWF-Україна

Закарпатська обласна рада проголосувала за створення трьох перших пралісових пам’яток природи в межах Хустського лісового дослідного господарства. Статусу пралісових пам’яток природи набули "Природні ліси Березівського лісництва" (34 га), "Праліс та квазіпраліси Вишківського лісництва" (65,5 га) та "Природні ліси Нижньобистрівського лісництва" (123,8 га).

Створення пралісових пам’яток відбулося за ініціативи WWF-Україна, і є логічним завершенням процедури визначення та взяття під охорону найбільш цінних лісів Карпатського регіону загалом, і в межах ДП "Хустське ЛДГ" зокрема.

Варто зауважити, що така категорія природно-заповідного фонду, як "пралісова пам’ятка природи", є порівняно новою. Вона з’явилася в Законі "Про природно-заповідний фонд України" 2017 року, разом із появою в Лісовому кодексі України понять "праліс, квазіпраліс та природний ліс".

Статус пралісової пам’ятки природи забезпечує надійний захист найцінніших лісів, адже забороняє всі види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, проїзд транспорту та будь-яку іншу господарську діяльність людини, яка може зашкодити лісовій екосистемі.

Крім того, навколо пралісових пам’яток природи встановлюються охоронні зони завширшки не менше подвійної висоти дерев праліса. У цих зонах також забороняються суцільні, санітарні та поступові рубки.

Загалом, на цей час, існує лише сім пралісових пам’яток природи загальною площею 328,5 га. Крім трьох новостворених на Закарпатті, існує ще чотири у Львівській області.

WWF-Україна має на меті збільшити цей показник та надати якомога більшій кількості старовікових лісів посиленого охоронного статусу. Загалом, зусиллями Всесвітнього фонду  статус пралісових пам’яток природи наразі можуть отримати приблизно 22 тисячі гектарів пралісів, квазіпралісів та природних лісів в межах лісових господарств Закарпаття та Івано-Франківщини!

4527,5 га пралісів і квазіпралісів Івано-Франківської області вже очікують на голосування в обласній раді та отримання статусу пралісових пам’яток природи.

На черзі — питання розробки документації для створення пралісових пам’яток природи в Осмолодському лісгоспі, де нещодавно 4000 га старовікових лісів набули офіційного статусу пралісів і квазіпралісів.

WWF-Україна щиро дякує Закарпатському ОУЛМГ та ДП "Хустське ЛДГ" за співпрацю та вагомий внесок у захист найцінніших лісів Карпат!
У Закарпатській області створено три пралісові пам'ятки природи загальною площею 223,3 га

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію