What would you like to search for?

Our News

Закон про охорону українських пралісів підписано!

Важлива та хороша новина!

31 серпня Президент України підписав Закон  № 4480 щодо збереження пралісів. Це дуже важливий Закон, який допоможе зберегти стародавні українські ліси, де ще не відчутно впливу людини.

Праліси та старовікові ліси – недоторкані ділянки, які існують і розвиваються під впливом природи. Завдяки цьому вони мають високу життєздатність, стійкі проти несприятливих впливів, забезпечують надзвичайно важливі екосистемні послуги (регулювання клімату, очищення води, утримання вуглецю, збереження унікального біорізноманіття та виняткових естетичних, еко-освітніх цінностей тощо), котрі не в змозі повноцінно надати господарські ліси. Після знищення, праліси неможливо відтворити.

Експерти WWF в Україні вже кілька років ведуть роботу з ідентифікації старовікових лісів та пралісів Карпат, яка відбувається згідно розробленої WWF методики інвентаризації пралісів та старовікових лісів. Разом з іншими організаціями на початок 2017 року ідентифіковано більше 85 тис. га старовікових лісів включно з 54 тис. га пралісів. Ця інформація є доступною на мапі http://gis-wwf.com.ua/

Близько 30 тис. га пралісів перебувають у межах природо-заповідних територій та охороняються законом. Частина з них належить до об’єкту всесвітньої спадщини UNESCO «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». Інші ділянки розташовані у межах лісових господарств й до прийняття Закону №4480 не мали охоронного статусу, тож з підписанням Закону маємо реальний шанс порятунку цих фантастичних куточків природи. Закон потребуватиме подальшого дуже виваженого врегулювання багатьох аспектів, особливо що стосується природних лісів, і розробки відповідних підзаконних актів” - наголошує менеджер лісових проектів WWF в Україні Роман Волосянчук.
 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію