What would you like to search for?

Our News

Річний “бюджет” Планети вичерпано: з 2 серпня живемо в борг

Минулого року День екологічного боргу був 8 серпня

2 серпня Земля могла б виставити рахунок своїм жителям. Саме в цей день людство вичерпало всі ресурси, які планета може відновити за рік.
 
День екологічного боргу – це вирахована науковцями приблизна дата, коли людський попит на природні ресурси перевищує можливості Землі їх відновити протягом одного року. Щороку вона змінюється.
 
Згідно Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN), зараз людство споживає в 1.7 разів більше, ніж може забезпечити Земля. Тобто, нам потрібна не одна, а 1.7 планети для підтримки нашої життєдіяльності. Глобальне споживання зростає – людство викидає більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виснажує рибні запаси і вирубує дерева швидше, ніж вони зможуть відродитися і вирости, продукує більше сміття, ніж планета може “перетравити”. Це веде до виснаження навколишнього середовища - зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану й інших тяжких для Землі та її жителів наслідків.  Кожен зможе дізнатись про свій особистий борг перед Планетою Земля, пройшовши безкоштовний онлайн тест, який з'явиться онлайн 2 серпня в День екологічного боргу.

У 2017 році мешканці різних країн вели різний спосіб життя, відповідно, якби кожен з нас жив як австралієць, то нам би знадобилось 5,2 Планети, американець - 5 Планет, мешканець Південної Кореї - 3,4, Росії - 3,4, Німеччини - 3,2. У 2013 році слід України був 1,9. 

У 2016 році день екологічного боргу припав на 8 серпня, тобто з кожним роком ми все швидше споживаємо ресурси планети. Якщо подивитись на стиль життя пересічного громадянина, то така ситуація не дивує. Ми споживаємо все більше, навіть не замислюючись, навіщо нам так багато речей. Споживаємо, не замислюючись про наступні покоління. Споживаємо, бо це приємно нам, не замислюючись, чи це приємно нашій Планеті”,- каже Олена Тарасова-Красієва, координатор WWF в Україні.
 
День екологічного боргу нагадує людям, країнам та організаціям, що потрібні термінові спільні дії, щоб  в майбутньому  дотримуватися планетарних меж і досягти сталого розвитку і стабільності для всіх. Ми маємо навчитися споживати розумно, зберігаючи ресурси нашої планети для майбутніх поколінь.
 
Дізнайтеся більше, як ви можете допомагати Планеті щодня:
http://wwf.panda.org/wwf_news/?199692/60-green-tips
 
Звіт WWF “Жива Планета” розповідає детальніше про стан здоров’я Землі та наше з нею спільне майбутнє:
http://wwf.panda.org/?282694/lpr-2016
 
TED про Планету Земля: https://www.ted.com/talks/paul_gilding_the_earth_is_full?language=uk
 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію