The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Як мати-рись доглядає та вчить потомство? Відео з фотопасток
Сьогодні ми можемо піклуватися про рись в Україні, щоб вона змогла піклуватися про своїх діток. Відтак необхідно налагодити систематичний і регулярний моніторинг, ідентифікувати та збільшувати площі об’єктів природно-заповідного фонду та забезпечувати належне управління ними. Маючи достатню територію для життя — своє власне місце у лісах Карпат та Полісся — у вусатих з’явиться більше шансів для виживання, живлення та розмноження.
WWF-Україна вже вдалось суттєво посилити моніторинг рисі в Карпатах та на Поліссі за допомогою фотопасток. Загалом, з 2019 року 74 засоби стеження та необхідні аксесуари до них передали до 9 природоохоронних та 3 лісогосподарських установ.
На цьому відео ми бачимо матеріали з фотопасток, що встановлені у Рівненському заповіднику. Там експерти спостерігають за самкою рисі з 2021 року. Минулої осені самка показала нам своїх нових діток – двох рисенят, які успішно освоюють навичка дорослої рисі: вміло підкрадаються, мітять свою територію, освоюють природні бар’єри,а головне – освоїли полювальні навики зі своєю здобиччю, вміло її використовують, маскують. В кінці зими самка буде шукати партнера і готуватись до формування нового потомства. А молоді рисі будуть змушені покинути матір та приступити до самостійного життя.
Дякуємо за надані матеріали Михайлу Франчуку – заступник директору з наукової роботи Рівненського природного заповідника, експерту WWF-Україна.
Усі роботи здійснюються в межах затвердженого Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України Національного плану дій щодо збереження рисі євразійської, а також проєктів “Співжиття заради збереження”, “NatureFIRST”, “LECA”. Фінансування робіт — WWF-Polska, програми HORIZON та Interreg Європейського Союзу