What would you like to search for?

Our News

WWF-Україна взяв участь у навчальному семінарі для працівників Державної митної служби України

Експерти WWF-Україна взяли участь у навчальному семінарі для працівників Державної митної служби України, присвяченому виявленню та запобіганню транскордонним екологічним правопорушенням. Однією з ключових тем стала проблема нелегального вилову осетрових видів риб, які пережили динозаврів, але сьогодні перебувають на межі зникнення у світі.

 

Менеджерка проєктів напряму “Вода” WWF-Україна Дар’я Болдарєва поділилась міжнародним досвідом Всесвітнього фонду природи WWF у боротьбі з нелегальним виловом осетрових видів риб.

 

Зокрема, WWF-Україна є партнером міжнародного проєкту LIFE-Boat 4 Sturgeon, що спрямований на збереження чотирьох видів осетрових, які залишились у Дунаї: осетер руський, стерлядь прісноводна, севрюга та білуга. 

 

Однак виключно природоохоронних заходів недостатньо для вирішення проблеми зникнення осетрових. Браконьєрство є головною загрозою для виживання цих видів риб у пониззі Дунаю. 

Згідно з дослідженням WWF, з 2016 по 2023 рік у Болгарії, Румунії та Україні зафіксовано 395 випадків браконьєрства та незаконної торгівлі осетровими, що призвело до загибелі 1031 особини цих цінних риб.

Дослідження підкреслює критичну ситуацію, в якій опинилася популяція осетрових (які вже перебувають на межі вимирання). Незважаючи на юридичний захист та міжнародні угоди, такі як Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), та Загальноєвропейський план дій по збереженню осетрових, браконьєрство і контрабанда продовжують загрожувати осетровим у Нижньому Дунаї —  де залишилося чотири види, з яких три вже перебувають під критичною загрозою зникнення.

Що робити? WWF закликає до посилення міжнародної співпраці та контролю на шляху збереження осетрових. А також підкреслює необхідність отримання послідовних і вичерпних даних про правоохоронну діяльність усіх країн регіону, щоб краще розуміти тенденції контрабанди осетрових і ефективніше боротися з незаконною діяльністю.

Під час семінару правоохоронці отримали навчальні матеріали WWF, які допоможуть їм ефективніше виявляти та запобігати екологічним злочинам. З ними може ознайомитися кожен за посиланням

Зазначимо, що в Україні мешкає 6 видів острових: осетер європейський, або атлантичний; осетер руський; севрюга; стерлядь; білуга; осетер шип. З них два види вважаються вимерлими в Україні: шип та атлантичний осетер; інші чотири види занесено до Червоної книги.

Про проєкт 

 

Мета проєкту LIFE-Boat 4 Sturgeon – врятувати від вимирання чотири види осетрових, які ще залишилися в Дунаї. З 2022 по 2030 рік партнери, що беруть участь у проєкті, впровадять шість природоохоронних заходів для таких видів: осетер руський, стерлядь прісноводна, севрюга та білуга.

 

Серед партнерів проєкту – Віденьський університет природних ресурсів і природничих наук (керівник проєкту), Федеральне міністерство сільського, лісового, регіонального та водного господарства Австрії, viadonau, місто Відень, WWF Австрія, WWF Румунія, WWF Україна, WWF Болгарія, Revivo і MATE. ЄС забезпечує більшу частину фінансування через Програму LIFE. 

 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію