What would you like to search for?

Our News

WWF-Україна представив проєкт Плану управління посухами суббасейну річки Тиса (документ)

Європа стикається зі зростаючим ризиком посух, які охоплюють великі регіони і тривають по декілька років. Ці тривалі посухи завдають значних економічних збитків у багатьох секторах і серйозно погіршують стан водних ресурсів. За останнє десятиліття посухи та дефіцит води стали більш очевидними та відчутними, а з глобальним потеплінням ризик посух зросте ще більше для значної частини Європи. 

 

Посуха — це не лише природне явище, але й серйозна проблема в сфері управління водними ресурсами та охорони довкілля. Адже нераціональне управління водними ресурсами, включаючи надмірне споживання та забруднення води, робить посуху ще більш руйнівною. Зміна клімату також посилює вплив посух, роблячи їх більш частими та інтенсивними.

 

Дані Українського Гідрометцентру свідчать про те, що за останні тридцять років середньорічна температура повітря загалом в Україні підвищилась на 1,2°C. Аналіз регіональних темпів потепління свідчить, що швидкість зростання температури повітря за 1975-2019 рр. становить, залежно від регіону, 0,61 – 0,82°С/10 років, тоді як у сусідніх країнах – 0,47-0,59°С/10 р., а в північній півкулі та Європі – 0,34 і 0,47°С/10 р. відповідно. Ці дані свідчать про те, що швидкість підвищення температури повітря в Україні є значно вищою за глобальні та європейські темпи. 

 

Тому, у рамках Водної рамкової директиви (ВРД) важливо визначити та вжити заходів для мінімізації соціально-економічних та екологічних наслідків посухи на довкілля. Окрім заходів, передбачених Програмою заходів Плану управління річковим басейном (ПУРБ), необхідно розробити План управління посухами (ПУП), стаття 13.5 ВРД.

 

WWF-Україна пропонують впроваджувати природоорієнтовані рішення для відновлення водних ресурсів, та їх збереження для людини та природи. Ми переконані, що саме цей підхід гарантує стійкість та довгостроковий успіх. 

 

WWF-Україна, проаналізувавши європейські практики та рекомендації, сформулював чітке бачення Плану управління посухами (ПУП) та визначив кроки, необхідні для його розробки.

 

Документ, з яким ви можете ознайомитись нижче, не є планом, оскільки законодавчо наразі навіть не передбачено його розробку. Однак він слугує підготовчою роботою, фундаментом для створення повноцінного документу з управління посухами.

 

Цей документ, представлений як проєкт «Плану управління посухами суббасейну Тиси», може стати цінним інструментом для пом’якшення наслідків посухи.

 

WWF-Україна пропонує використовувати цей документ як основу для розробки комплексної стратегії боротьби з посухами, яка включатиме:

 
  • Впровадження природоорієнтованих рішень для відновлення водних екосистем, таких як відновлення заплав річок, водно-болотних масивів;
  • Застосування водозберігаючих технологій;
  • Підвищення обізнаності населення про проблему посух та важливість раціонального використання води;
  • Вдосконалення системи прогнозування посух та їх раннього попередження;
  • Розробку та впровадження заходів для пом’якшення наслідків посух.
 

Впровадження ПУП допоможе Україні краще підготуватися до посухи та мінімізувати її негативні наслідки.

 

Завантажити документ можна за посиланням нижче. 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію