What would you like to search for?

Our News

Оаза серед бетонних джунглів: 7 додатків, щоб досліджувати природу у місті


Бетон і галас — не єдине, що наповнює місто. Ми живемо в певній екосистемі, де поруч з нами мешкають безліч тварин і рослин. Часом ми цього не помічаємо, але від того стає ще цікавіше досліджувати їх.

Експедиції — вагома частина роботи науковців, адже вони дозволяють знайти цінні види та оселища. До прикладу, результати польових досліджень лісового напряму WWF-Україна стають підставою для створення охоронних зон, завдяки яким ми можемо зберігати біорізноманіття та об’єкти Червоної книги України. Це має користь для кожного з нас, адже ці дії слугують найвищій місії — стійкості екосистем, збереженню природного спадку і як результат — забезпеченню нашого здоров'я й добробуту.

Разом з Людмилою Сломінською, менеджеркою проєктів напряму “Ліси” WWF-Україна та науково-популярний журнал «Куншт» підготували добірку ресурсів, з якими ви можете самостійно дослідити природу навколо вас. Рушаймо в експедицію містом!

1. INaturalist  

INaturalist — універсальний додаток, який допомагає визначати види рослин і тварин, користуючись підказкою спільноти або додатка безпосередньо. Ви можете фотографувати будь-які знахідки природи — квіти, птахів або навіть комах — і ділитися своїми спостереженнями з іншими користувачами. Фіксуючи у додатку власні знахідки та поширюючи їх, ви створюєте базу даних, яку використовують науковці для досліджень та збереження природи. 

Google Play

App Store

2. Seek від INaturalist

Seek — гейміфікований додаток, ідеально підійде для дітей та початківців у природознавстві. Застосунок допоможе розпізнати рослини, тварин та мінерали, надаючи коротку інформацію про кожен знайдений об'єкт.

Google Play

App Store

3.UkrBIN (Ukrainian Biodiversity Information Network)

UkrBIN (Національна мережа Інформації з біорізноманіття) — український громадський проєкт, куди можна завантажувати дані ваших спостережень. Ресурс більше підходить для просунутих користувачів і охочих глибше зануритись в науку. Ресурс дозволяє долучитися до створення загальнонаціональної бази даних із біорізноманіття, дізнатися більше про поширення та чисельність видів рослин і тварин в Україні та світі та допомогти зберегти природний потенціал нашої планети.

Сайт
4. PlantNet

PlantNet — дозволяє швидко ідентифікувати рослину за допомогою фотографій. Незалежно від того чи ви на природі, чи досліджуєте міську клумбу, ця програма допоможе дослідити різноманітні види рослин — від квітів й дерев до папоротей та кактусів.

Google Play

App Store

5. BirdNet

BirdNet — своєрідний “Shazam” для птахів, який розпізнає їхні голоси та співи, й надає детально розповідає про кожного з них. За допомогою штучного інтелекту та нейронних мереж, додаток виявляє понад 3000 найпоширеніших видів птахів. Хто знає, може вам зустрінеться рідкісний птах?

Google Play

App Store

6. Picture Insect: Bug Identifier

Picture Insect: Bug Identifier — простий інструмент для ідентифікації комах, який в мить підкаже назву комахи, розкаже про характеристики та навіть потенційну небезпеку на  основі фотографій. Крім того, застосунок відкриває доступ до енциклопедії комах, статей та порад з контролю за шкідниками. 

Google Play

App Store

7. Picture Mushroom

Picture Mushroom — один з найкращих інструментів для швидкої та точної ідентифікації численних видів грибів. Застосунок пропонує схожі види для порівняння та надає детальну інформацію — назву гриба, місце його побутування, методи ідентифікації та попередження про токсичність.

Google Play

App Store

 

Подібні мобільні додатки не лише дозволяють досліджувати природу у місті, але й сприяють її збереженню. Залучаючи широке коло людей до науки, вони роблять міста кращими для життя не лише людей, але й для всього живого навколо. Приєднуйтесь до спільноти, досліджуйте та розкривайте дива природи.

 

Про WWF-Україна:

Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі. Місія WWF ‒ зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою. Понад 20 років WWF реалізує проєкти в Україні та з 2019-го діє як національне представництво, що об’єднує представників громадськості та науковців. Ліси — один з ключових напрямів роботи WWF. WWF-Україна спрямовує зусилля на скорочення темпів знеліснення, покращення практик управління лісами й збереження цінних лісів. Команда втілює проєкти в широких темах: ідентифікація та збереження пралісів, протидія незаконним рубкам, сталі практики ведення лісового господарства і трансформація лісової політики України. Місія лісового напряму WWF-Україна, яку організація реалізує з партнерами по всьому світу, ‒ побудувати світ, багатий на широкі, сталі лісові ландшафти, що приносять користь біорізноманіттю, людям і клімату.  

 

Стежте за діяльністю WWF-Україна:

Сайт https://wwf.ua (WWF-Ukraine)

Facebook facebook.com/wwfukraine (WWF-Україна)

Instagram instagram.com/wwf_ukraine (WWF_Ukraine)

Telegram https://t.me/wwfukraine (@wwfukraine)

 

Для контактів:

Юлія Новосельцева

Спеціалістка з комунікацій напряму «Ліси» WWF-Україна

e-mail: ynovoseltseva@wwf.ua

тел.: +38 063 756 62 93

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію