What would you like to search for?

Our News

На Житомирщині створено нову пралісову пам'ятку природи місцевого значення

Житомирська обласна рада наприкінці минулого року проголосувала за створення нових об'єктів природно-заповідного фонду України. Зокрема, завдяки матеріалам WWF-Україна, створено нову пралісову пам’ятку природи місцевого значення «Народицька» на території філії «Народицьке спеціалізоване лісове господарство» ДП «Ліси України», та взято під охорону старовікові природні ліси сосни звичайної, берези пухнастої та дуба звичайного загальною площею 22,9 га.

 

Житомирська область є лідером у заготівлі деревини в Україні, тому виявлення, охорона та збереження цінних старовікових лісів та інших лісових екосистем в цій області є важливим природоохоронним завданням як для WWF-Україна, так і для ДП «Ліси України». Значущість збереження даного лісового масиву також полягає в тому, що він один з небагатьох, який вцілів після масових лісових пожеж 2020 року, а нині розташований поруч з постраждалими внаслідок російського військового вторгнення територіями Древлянського природного заповідника.

 

Пралісова пам'ятка природи — це окрема категорія природно-заповідного фонду, яку створюють з метою охорони лісових ділянок, що отримали статус пралісів, квазіпралісів та природних лісів. У їх межах повністю заборонено всі види лісогосподарської діяльності, а навколо ділянки буде створено буферну зону (де дозволені лише вибіркові рубки) шириною не менше подвійної висоти деревостану.

 

Надання лісовій ділянці статусу пралісу, квазіпралісу чи природного лісу здійснюється відповідно до спеціальної методики, що затверджена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Відповідно до Методики, за результатом досліджень експертів WWF-Україна, в межах Закусилівського лісництва філії «Народицьке спеціалізоване лісове господарство» було виділено і погоджено відповідним висновком наявність 22,9 га природних лісів. На цих ділянках вплив людини був обмежений і тимчасовий, а тому ці природні лісові екосистеми  протягом відносно невеликого проміжку часу можуть природним чином відновлюватися до стану пралісу. Це стало підставою для підготовки документації на створення пралісової пам'ятки природи.


Нагадаємо, що наприкінці минулого року WWF-Україна отримав погодження на створення першої пралісової пам'ятки природи загальнодержавного значення та надання відповідного охоронного статусу для 755,8 га пралісів та квазіпралісів Закарпаття.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію