What would you like to search for?

Our News

У Києві з’явилася крижана скульптура рисі

23 жовтня на бульварі Тараса Шевченка в Києві презентували льодову скульптуру рисі. Протягом кількох днів вона буде танути, поки повністю не зникне — так організатори проєкту «Разом за природу», за підтримки Всесвітнього фонду природи WWF Україна та “Моршинської”, хочуть привернути увагу до важливості захисту рисі євразійської, рідкісного виду, що мешкає в Карпатах та на Поліссі. 

"Скульптура вагою понад 3 тонни і заввишки майже 3 метри складається з 24 блоків криги. За теплої погоди вона розтане за 3-4 дні. Ця інсталяція — наочний приклад того, як швидко ми можемо втратити безцінні види тварин, — говорить представник організатора Марина Соловйова. — Мета “Моршинської”, яка походить із Карпат, зберегти природу унікального українського регіону. Тож, щоб привернути увагу до цієї теми, ми намагаємося використовувати усі можливі інструменти: від креативних інсталяцій до підтримки системних природоохоронних програм".

Окрім крижаної рисі, яку презентують у центрі Києва, організатори вже за кілька тижнів відкриють у Моршині стаціонарну триметрову скульптуру рисі авторства Петра Гронського, переможця конкурсу "Символ Карпат"*. Ця скульптура стане не тільки новою туристичною атракцією, але й постійним нагадуванням про важливість збереження червонокнижного виду тварин, яких в Україні залишилося близько 500. 

"В червні цього року ми розпочали природоохоронну програму “Врятуємо рись”, яка покликана забезпечити сталий захист рисі євразійської – найбільшої дикої кішки Європи, що живе і в Україні, —  розповідає керівник напрямку “Рідкісні види” Всесвітнього фонду природи WWF Україна Богдан Вихор. —  Протягом 2019-2022 років в рамках програми ми зберемо дані про стан та чисельність популяції рисі в Карпатах і на Поліссі, проаналізуємо управління видом в місцях поширення, а також розробимо національний план дій зі збереження цього рідкісного виду. Щоб в повній мірі реалізувати задумане, критично важливою є підтримка нашої ініціативи соціально-відповідальними компаніями та державою".       
Протягом кількох днів скульптура буде танути, поки повністю не зникне
Скульптура вагою понад 3 тонни і заввишки майже 3 метри складається з 24 блоків криги
Керівник напрямку “Рідкісні види” Всесвітнього фонду природи WWF Україна Богдан Вихор розповів про плани щодо збереження рисі

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію