What would you like to search for?

Our News

Вперше: блокчейн дасть можливість відстежити екологічний та етичний впливи продуктів та товарів

Інна Гоч, іхтіологиня WWF в Україні

Всесвітній фонд природи WWF та BCG Digital Ventures запускають революційну цифрову платформу, яка використовує блокчейн та інші технології для відстеження продуктів харчування та товарів, а також допомагає людям і бізнесу уникати незаконних, небезпечних для довкілля або неетичних товарів.
 

Про що мова?

 

Глобальна платформа OpenSC дає змогу кожному сканувати QR-коди за допомогою камери смартфона, яка автоматично спрямовує їх до реєстру інформації про те, яке походження конкретного продукту, коли і як він був виготовлений, і як він рухався по ланцюжку поставок.

 

Отже, OpenSC дозволяє підприємствам відслідковувати свої продукти, наприклад, продукти харчування та паперові вироби. Кожному продукту на початковому етапі виробництва присвоюється цифровий тег (наприклад, RFID-мітка), який далі “прив'язує” його до блокчейн-платформи. Блок-ланцюг, який неможливо підробити, фіксує рух продукту і може також зберігати додаткову інформацію, наприклад, температуру їжі при зберіганні.

 

Чому це важливо?

 

“Нестале виробництво продуктів харчування та товарів є одним з основних факторів екологічних втрат, і деякі з найгірших ланцюжків постачання залишаються поширеними питаннями прав людини. Вперше OpenSC надає споживачам можливість відстежувати свої покупки від першоджерела до магазину, дозволяючи їм купувати і, що важливо, вимагати від компаній сталих та етичних продуктів. OpenSC змінює правила гри, що значно збільшує прозорість і підзвітність”, — сказав Марко Ламбертіні, генеральний директор WWF International.

 

“OpenSC є фантастичним рішенням для підприємств, які прагнуть до сталих та етичних операцій. Окрім забезпечення прозорості походження продукції, OpenSC допомагає оптимізувати бізнес-ланцюги поставок, знижує витрати і дозволяє за потреби навіть відкликати продукцію”, — сказав керуючий директор BCGDV і співголова Ради Всесвітнього економічного форуму Пол Хуньор.

 

Фактично OpenSC стала продовженням успішного пілотного проекту WWF та партнерів щодо блокчейн-відстеження походження тихоокеанського тунця.

 

Що можна сказати про Україну?

 

Приємно, що і в Україні є спроби використати технологію блокчейну для покращення простежуваності продукції, зокрема походження водних біоресурсів та продукції з них.  Відповідний законопроект розроблений Державним агентством рибного господарства України. На жаль, проект закону проходить не таку, як хотілося б, швидку процедуру погоджень та затверджень у владних кабінетах. Наразі він перебуває на погодженні у Міністерстві аграрної політики та продовольства України, а його передача до Кабінету Міністрів України очікується лише у IV кварталі 2019 року.

 

Такий законопроект вкрай важливий та необхідний, оскільки забезпечує прозорість проходження рибної продукції від виробника до споживача. Керуючись новими нормами кожен поціновувач риби та морепродуктів зможе при бажанні зрозуміти “прописку” улюблених креветок чи рибного стейка і на основі цього вже робити свій вибір.  

 

До речі…

 

Відстежену за допомогою OpenSC продукцію гендиректор WWF Марко Ламбертіні та гендиректор BCGDV Стефан Гросс-Сельбек запропонують лідерам бізнесу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 24 січня.

Всесвітній фонд природи WWF та BCG Digital Ventures запускають революційну цифрову платформу, яка використовує блокчейн та інші технології для відстеження продуктів харчування та товарів
Інфографіка
Запакований патагонський кликач, походження якого можна відстежити за допомогою OpenSC

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію