The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Our News
Екологічна рівновага — є гарантією екологічної безпеки. Експертка WWF-Україна провела тренінг для прокурорів
“Екологічне законодавство України — добре прописане, але мало практики його застосування. До того ж згідно з Законом “Про охорону навколишнього природного середовища”, якщо міжнародним договором (згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України) встановлено інші правила, ніж в законодавстві України, тоді застосовуються правила міжнародного договору”, — говорить Софія Шутяк, юристка, старша експертка з екополітики WWF-Україна. — “З учасниками тренінгу ми розглянули розвиток міжнародного права та доступні їм сьогодні інструментарії. Прокурори повинні знати та використовувати міжнародні інструменти захисту екологічних прав, долучатися до міжнародних груп, діалогів та обговорень, співпрацювати з міжнародними експертами. Такий підхід може допомогти отримати новий досвід та свіже бачення для розв'язання складних питань”.
У наступні два дні тренінгу учасники обговорили такі теми:
- аспекти процесуального нагляду з представниками Офісу Генпрокурора;
- особливості проведення експертиз з представниками Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України;
- необхідність напрацювання наукових знань у сфері охорони довкілля;
- підходи до обрахунку збитків та інструменти оцінки екозлочинів;
- проблему відсутності даних якісних і кількісних показників стану довкілля, через відсутність в країні систематичного моніторингу і загальних критеріїв оцінки стану довкілля;
- приклади справ та практичні кейси.
Усі учасники тренінгу отримали примірники “Національного звіту щодо правопорушень проти дикої природи 2015-2020 рр.”, підготованого експертами WWF-Україна у межах міжнародного проєкту SWiPE або “Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі”. У звіті зібрано та проаналізовано інформацію про більш ніж 400 кримінальних та адміністративних правопорушень, пов’язаних з дикою природою, зокрема видами, що охороняються. Це дало змогу сформулювати рекомендації для ефективної протидії таким правопорушенням.
“Стаття 66 Конституції України говорить, що кожен зобов’язаний не шкодити довкіллю. Адже екологічна рівновага — є гарантією екологічної безпеки. Необхідно розуміти, що ми захищаємо довкілля (створюємо природно-заповідний фонд, розвиваємо екологічне законодавство) не лише заради себе, але заради майбутніх поколінь”, — наголошує Софія Шутяк.
Тренінг, розроблений та організований спільно Всесвітній фонд природи Україна та Тренінговий центр прокурорів України відбувся у квітні у Києві. Його основна мета — підвищення рівня обізнаності прокурорів щодо міжнародних та українських інструментів захисту екологічних прав та довкілля, зокрема в умовах війни в Україні.