What would you like to search for?

Національний звіт щодо правопорушень проти дикої природи 2015-2020

WWF-Україна провів перше комплексне дослідження загальної картини правопорушень щодо дикої природи в Україні за період 2015-2020 років. Отримані результати окреслили прогалини у національному законодавстві та інші перешкоди для ефективного запобігання, виявлення, розслідування та переслідування екологічних злочинів. Дані для звіту збирали з офіційних та загальнодоступних джерел, через публічні інформаційні запити, анкети, спілкування з правоохоронними органами та експертами з природоохорони.

Експерти зібрали та проаналізували інформацію більш ніж 400 кримінальних та адміністративних правопорушень, пов’язаних з дикою природою, зокрема видами, що охороняються. Це дало змогу сформулювати рекомендації для ефективної протидії таким правопорушенням. Зокрема, стала очевидною потреба у збільшенні спроможності правоохоронних органів (поліції, слідчих, спеціалізованих органів тощо), які працюють на місцях, та у суттєвих змінах національного законодавства. 
Національний звіт щодо злочинів проти дикої природи стане у пригоді як працівникам правоохоронних органів, суддям, так і студентам відповідних спеціальностей, природоохоронцям, журналістам”.
 
Про проєкт SWiPE

SWiPE або “Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі” — це міжнародний проєкт, що об’єднав зусилля команд WWF та партнерів в 11 країнах Європи, а саме у Румунії, Сербії, Словаччині, Угорщині, Україні, Польщі, Болгарії, Боснії й Герцеговині, Хорватії, Іспанії та Італії. 

Мета проєкту — стимулювати попередження та істотне зниження кількості незаконно знищених особин диких видів в Європі, покращити експертизу, міжвідомчу і транскордонну співпрацю відповідних органів влади, а також сприяти збільшенню кількості зареєстрованих та розслідуваних правопорушень проти дикої природи. Деталі про роботу проєкту на міжнародному порталі https://stopwildlifecrime.eu/

Проєкт фінансується: European Commission LIFE. Провідний партнер: WWF-Болгарія.

Читати повністю

Національний звіт щодо правопорушень проти дикої природи 2015-2020

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію