The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Our News
Рись з нашийником: WWF-Україна розпочав телеметричні дослідження рідкісної кішки
На фото: Рись Борись у Рівненському природному заповіднику.
Борись (так назвали тварину) — це статевозрілий, здоровий самець вагою 22 кг. Поки його нашийник буде працювати справно, науковці зможуть отримувати та аналізувати інформацію щодо екології виду, а саме:
- міграційні маршрути;
- харчовий раціон;
- сезонну та добову активність;
- довжину добового ходу;
- розміри індивідуальних територій;
- виводкові території рисі (зокрема місця, де з’являється і зростає потомство);
- оселищну приуроченість виду;
- вплив на мисливську фауну тощо.
“Телеметричний нашийник — це ще один, новий у дослідження рисі, технологічний інструмент, який наші партнери будуть використовувати у своїй роботі разом з іншими методами, — обліком по слідах, моніторингом за допомогою фотопасток тощо. Отриману інформацію науковці зможуть використовувати для поглиблення знань щодо екології виду, а також розробки ефективних планів управління та заходів збереження виду для різних територій”, — розповів Роман Черепанин, експерт WWF-Україна, менеджер проєкту “Співжиття заради збереження”.
Подібні комплексні дослідження рисі за допомогою GPS-GSM передавачів на території Українського Полісся проводяться вперше. Українські експерти керувалися передовим європейським досвідом (The KORA Foundation, IUCN/SSC Cat Specialist Group) та методологіями, залучили професійних зоологів, ветеринарний супровід тощо. Роботи погоджені Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України згідно з відповідними дозволами.
Усі роботи здійснено в межах затвердженого Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України Національного плану дій щодо збереження рисі євразійської, а також проєкту “Співжиття заради збереження”. Фінансування робіт — WWF-Polska, експертний супровід та навчання для партнерів провела NGO “DIANA - Carpathian Wildlife Research” (Словаччина). Реалізації проєкту сприяли адміністрація Рівненського природного заповідника та працівники Карасинського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Про проєкт
Проєкт "Співжиття заради збереження" (Coexistence for Conservation) націлений на збереження рідкісних видів великих хижаків в Україні на території Карпат та Полісся. Його головні завдання — дослідження поточного стану та поширення популяцій ведмедя і рисі, їхніх ключових типів оселищ та екокоридорів. А також зменшення та вирішення конфліктів між людьми та дикою природою за допомогою сталих практик співіснування (електричних огорож, пастуших собак тощо).
© WWF-Ukraine