What would you like to search for?

Our News

Великі хижаки в Україні — управління популяціями та можливості співжиття на одній території. Опитування WWF-Україна

В останні роки дикі звірі, зокрема ведмідь, рись та вовк почали повертатися у ті куточки Європи, де їх присутності не спостерігали десятиліттями. В Україні ж ситуація виглядає дещо інакше — території, де живуть і господарюють люди межують з територіями, де трапляються великі хижаки. Відтак постає питання їхнього співжиття з місцевими громадами та управління популяціями цих видів. 


Щоб розробити ефективні рішення у сфері охорони дикої природи, WWF-Україна розпочинає дослідження досвіду співжиття з великими хижаками та управління їх популяціями. Для цього буде проведено опитування респондентів з сільської та міської місцевості, фермерів, мисливців, природоохоронців та інших зацікавлених сторін. Аналогічне опитування проводитиметься паралельно у 14 європейських країнах у межах програми ЄС "LIFE" та проєкту “Життя великим хижакам Європи”.

Щоб взяти участь в опитуванні перейдіть за посиланням https://forms.gle/iJcZp5XBE9pVNNPK7 та згідно з інструкціями заповніть форму.

Усі відповіді будуть використані відповідно до політики конфіденційності Європейського Союзу та України, а також проаналізовані та зведені в єдину форму на базі відповідей. 

Опитування займе 20-30 хвилин. Надайте, будь ласка, відповідь лише на ті запитання, в яких почуваєте себе впевнено. Просимо заповнити форму до 17 вересня 2021 року. Результати опитування будуть доступні на вебсайті проєкту www.eurolargecarnivores.eu. Дуже дякуємо за ваш час і особистий внесок!     

Якщо у вас виникнуть питання щодо проєкту “LIFE: Життя великим хижакам Європи” чи дослідження пишіть на адресу info@eurolargecarnivores.eu або Роману Черепанину, керівнику проєкту в Україні на адресу rcherepanyn@wwf.ua.    

Про дослідження:                
Дослідження підготував Інститут лісових досліджень в м. Баден-Вюртемберг (Forest Research Institute Baden-Wuerttemberg - FVA) від імені проєкту "Життя Великим хижакам Європи" (LIFE Project EuroLargeCarnivores).

Про проєкт:
“LIFE: Життя великим хижакам Європи” — проєкт, покликаний покращити співжиття людей і великих хижаків у Європі шляхом комунікації та транскордонної співпраці. Щоб досягнути цього, у його межах створено міжнародну платформу для обміну досвідом сталого співжиття та пошуку рішень соціально-економічних та екологічних проблем. Проєкт “Життя великим хижакам Європи” або LIFE EuroLargeCarnivores об’єднує історії успіху реальних людей з 16 країн Європи та, зокрема, України — фермерів, пасічників, мисливців, лісників, а також поширює знання про великих хижаків, найкращі практики та інструменти співжиття, та створює міцний ґрунт для подальшої охорони великих хижаків та їх оселищ. 

EuroLargeCarnivores фінансується за підтримки програми Євросоюзу EU LIFE Programme.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію