What would you like to search for?

Our News

WWF Україна з партнерами визначили головні кроки до "озеленення" малої гідроенергетики

13 червня експерти Всесвітнього фонду природи WWF Україна, разом з партнерами, у рамках діяльності Української гідроенергетичної платформи, розробили та презентували Науково-методичні рекомендації щодо підготовки звіту з Оцінки впливу на довкілля (ОВД) при будівництві малих ГЕС (мГЕС).

Оцінка впливу на довкілля - це процедура, що передує будь-якій запланованій господарській діяльності. У нашому випадку йдеться про будівництво чи реконструкцію мГЕС. Вона передбачає виявлення характеру, інтенсивності і ступеня небезпеки цієї діяльності для довкілля і здоров’я населення. ОВД спрямована на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Наразі ця процедура досить часто проводиться недосконало, з навмисними чи випадковими похибками у висновках звіту.

Розроблений експертами методичний посібник містить практичні рекомендації щодо підготовки Звіту з ОВД залежно від типу гідроспоруд, регіону та потенційних ризиків, що можуть виникнути під час будівництва/реконструкції чи експлуатації мГЕС.

У першу чергу, посібник буде корисним для суб’єктів господарювання, органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, що є замовниками будівництва мГЕС.

Наш документ - це перший крок для глибокого комплексного аналізу впливу гідроспоруд на навколишнє середовище в Україні. Посібник буде передано до Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, а також обласним державним адміністраціям”, - розповідає Світлана Матус, координаторка з екополітики WWF Україна.
© Marc Pollock / WWF Ukraine
Документ - це перший крок для глибокого комплексного аналізу впливу гідроспоруд на навколишнє середовище в Україні
© Iryna Kostenko / WWF Ukraine
Посібник буде передано до відповідних державних органів

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію