WWF не вдалося знайти гніздування птаха дібровника в Україні | WWF ukraine

What would you like to search for?

Our News

WWF не вдалося знайти гніздування птаха дібровника в Україні

Дібровник, або вівсянка лучна — невеликий птах, який перебуває під загрозою глобального зникнення. В Україні його знаходили на гніздуванні на невеликому відрізку заплави Десни в межах Чернігівської та Сумської областей. Загальна чисельність виду в Україні в 90-ті роки не перевищувала 50-100 гніздових пар. Пізніше його чисельність почала знижуватися, а відомі поселення цих птахів почали зникати. 

В останнє десятиріччя в Україні дібровника зустрічали лише під час міграцій. 2020 року, WWF-Україна, при підтримці The Mohamed bin Zayed Species Conservation Fund, організували польові дослідження заплави Десни від Чернігова до українсько-російського кордону на півночі, також частини заплави Дніпра вздовж кордону з Білоруссю та частини заплави Сейму в межах Сумської області. Незважаючи на ретельні пошуки, знайти гніздування дібровника 2020 року не вдалося, хоча надія знайти цей вид в Україні ще не втрачена.

Місця розмноження цього птаха, а саме луки у заплаві Десни, продовжують перетворювати на поля кукурудзи, соняшника та інших сільськогосподарських культур. Значна частина природних луків вже втрачена. Це знищує біотопи, необхідні не тільки для цього виду, але й важливі для багатьох інших рідкісних видів тварин та рослин. Разом з втратою природних луків ми також втрачаємо їхню властивість депонувати (накопичувати та зберігати) велику кількість вуглецю, а одже — пом’якшувати вплив глобального потепління.

WWF-Україна вважає критичним збереження природних територій, які є домівкою для диких тварин, зокрема, гніздові біотопи дібровника. Зараз розглядається питання внесення цього виду до Червоної книги України, що безперечно приверне більшу увагу до цього виду з боку орнітологів, бердвотчерів та всіх небайдужих до охорони природи, і, можливо, слугуватиме посиленню охорони природних територій, важливих для птаха.    

Більше про дібровника читайте тут 

Ви допоможете дослідженню цього птаха, якщо повідомлятимете науковцям про зустрічі з ним:
Василь Костюшин, радник з природоохоронної діяльності WWF-Україна: vkostiushyn@wwf.ua
Самець дібровника
Самець дібровника
Луки навколо Десни - типові біотопи для гніздування дібровника
Луки навколо Десни — типові біотопи для гніздування дібровника
Десна, типовий біотоп гніздування дібровника
Береги річки Десни

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію