The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Дунай — одна з останніх річок Європи, де червонокнижні осетри досі можуть вільно жити і розмножуватися
Територією України протікає без перебільшення особлива з точки зору біорізноманіття річка — Дунай. Вона є справжнім скарбом для охорони унікальних осетрових видів риб — як у регіональному, так і глобальному масштабі.
Щоб зрозуміти важливість Нижнього Дунаю для збереження популяції осетрових, слід трішки повернутись назад у історію.
Осетрові мешкали практично у всіх великих європейських водоймах, і річки України — не виключення.
Навіть археологи під час розкопок знаходили рештки цих риб біля Києва. Проте масове будівництво гідроелектростанцій та створення водосховищ в середині ХХ століття разом із промисловим виловом стало для них справжньою катастрофою. Річкові греблі порушили або перегородили міграційні шляхи осетрових до нерестовищ, що призвело до стрімкого скорочення їхніх популяції. А більшість дорослих особин винищили під час без перебільшення хижацького промислу. Сьогодні осетрових вважають найвразливішою групою видів на Землі — до 23 з 26 їхніх видів перебувають на межі зникнення.
Річку Дунай також не оминула така доля. До 60-х років ХХ століття справжні гіганти річок — осетри — могли вільно мігрувати вгору по Дунаю аж до Німеччини та були основою добробуту для багатьох рибальських громад. Однак будівництво гідроелектростанцій "Залізні ворота" між Румунією та Сербією перекрило величезну територію річки, фрагментувало її і заблокувало критично важливі місця нересту осетрових.
Втім, надія не згасла: понад 800 км річки Дунай залишаються вільнотекучими.
Нижній Дунай, його дельта та північно-західна частина Чорного моря продовжують бути прихистком для останніх у Європі вільноживучих популяцій осетрових.
“Проте навіть сьогодні осетрам продовжують загрожувати браконьєрство і "тіньова" торгівля чорною ікрою та м’ясом. До того ж, постійні втручання в русло річки — днопоглиблення, будівництво тощо — знищують важливі місця для нересту осетрових… Осетрові Нижнього Дунаю потребують нашої допомоги — разом ми можемо зберегти їхнє майбутнє”, — зауважує керівниця напряму “Вода” WWF-Україна, кандидатка географічних наук Оксана Коноваленко.
Саме тому WWF-Україна активно працює над збереженням і відновленням вільнотекучих річок нашої країни, а також стоїть на варті збереження осетрових видів риб. Зокрема, у рамках проєкту LIFE-Boat 4 Sturgeon ми об'єднали зусилля для порятунку чотирьох видів осетрових, що ще мешкають у Дунаї.
Більше про проєкт LIFE-Boat 4 Sturgeon
Мета проєкту LIFE-Boat 4 Sturgeon – врятувати від вимирання чотири види осетрових, які ще залишилися в Дунаї. З 2022 по 2030 рік партнери, що беруть участь у проєкті, впровадять шість природоохоронних заходів для таких видів: осетер руський, стерлядь прісноводна, севрюга та білуга. Серед партнерів проєкту – Віденьський університет природних ресурсів і природничих наук (керівник проєкту), Федеральне міністерство сільського, лісового, регіонального та водного господарства Австрії, viadonau, місто Відень, WWF Австрія, WWF Румунія, WWF Україна, WWF Болгарія, Revivo і MATE. ЄС забезпечує більшу частину фінансування через Програму LIFE.
Осетрові є найвразливішою родиною серед тварин у світі. Два з шести видів, які колись водилися в Дунаї, на цій території вже вимерли. Решта видів (чотири) класифікуються як такі, що перебувають під загрозою зникнення та у критичній небезпеці (класифікацією Міжнародного союзу охорони природи). У рамках проєкту буде створено живий генетичний банк для чотирьох останніх видів осетрових у Дунаї та посилено природні популяції за рахунок зариблення молоддю їхнього ареалу.