The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Сезон тиші: як українцям підтримати відновлення природи?
З 1 квітня до 15 червня в Україні триватиме щорічний «сезон тиші». Він стосується всіх, хто веде господарську діяльність у лісах, степах та біля водойм, або перебуває на цих територіях. «Сезон тиші» передбачений Законом України «Про тваринний світ» для охорони тварин під час масового розмноження.
Команда WWF-Україна закликає українців у цей період чітко дотримуватися встановлених вимог закону, а також проявляти особливу повагу та обережність під час перебування на природі. Сьогодні території Україні, які не потерпають від бойових дій виконують подвійну важливу місію — вони стали прихистком для людей та дають можливість природі відчути весну та рухатися у своєму звичному циклі розмноження.
8 порад від WWF-Україна для людей, які в цей час обирають відпочинок у лісах та біля річок:
- Розводьте багаття виключно у відведених для цього місцях. Відкритий вогонь спричиняє трав'яні та лісові пожежі
- Поводьте себе тихо. Спостерігайте природу, фотографуйте її, вивчайте нове, але у максимальній тиші. Відмовтеся від автомобіля та гучної музики – це створює стрес для тварин.
- Уникайте захаращених ділянок лісу. Там знаходиться чимало гнізд, зокрема, тих птахів, які будують їх на землі.
- Ходіть стежками. Не заходьте далеко в ліс.
- Не чіпайте тварин і особливо дитинчат. Навіть, якщо вам здається, що малеча загубилась або випала з гнізда – облиште її. У більшості випадків батьки тварини поруч. Якщо ви побачили дитинча хижака, наприклад, ведмедя або вовка, негайно повертайте назад.
- Залишайте первоцвіти та інші квіти у дикій природі. Наприклад, чимало рослин, що ростуть у дикій природі, включені до Червоної книги України, зокрема підсніжники, черемша, лілія лісова та всі види орхідей.
- Робіть фотографії дикої природи та поділитися фото-знахідками у соцмережах чи на сайтах натуралістів, зокрема www.inaturalist.org та використовуйте мобільний додаток Seek для визначення видів.
- Прихопіть додатковий пакет для сміття та гумові рукавички, аби прибрати сміття, яке помітите.
Чим особливий цей період у природі?
Усе живе на Землі розвивається циклічно, а особливо вираженою ця циклічність є у тваринному та рослинному світі. Тварини інстинктивно знають, коли їм впадати у сплячку, прокидатися, вити гнізда, йти на нерест, заводити потомство. І весна — початок літа – один з найбільш важливих періодів для розвитку життя. Ось, що можна спостерігати у природі України під час “сезону тиші”:
- Квітнуть первоцвіти: підсніжники, крокуси та інші види рослин
- Народжуються дитинчата у диких кабанчиків та зайців, а наприкінці весни побачать світ телята у зубра, оленя, лося та козулі
- У рисі триває шлюбний період - час залицянь та побачень із потенційними партнерами для продовження роду
- У горах прокинулися ведмеді, у новонароджених ведмежат з'являється слух і вони починають бачити
- Весною молоді бобри залишають родини своїх батьків і шукають нові території: як вплав, так і пішки
- У деяких птахів починається період залицянь та шлюбних ігор, а наприкінці весни у них з'явиться малеча
- Земноводні та плазуни прокинулися від зимової сплячки. Дорогою до місця розмноження, вони часто перетинають автомобільні дороги. Змії виповзають на дороги, аби погрітися на сонці. Тому людям важливо ретельно обирати шляхи.
- Це час нересту багатьох риб, зокрема стерляді прісноводної — одного із шести існуючих червонокнижних представників родини осетрових і єдиного прісноводного виду, який може створювати локальні популяції на Дністрі, Дніпрі та Дунаї.
«Сезон тиші» закріплений в Законі України «Про Тваринний світ» і стосується всіх, хто перебуває або веде діяльність у лісах, степах, біля водойм.
“Відповідно до ст. 39 Закону, у період масового розмноження диких тварин не можна проводити роботи та заходи, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою - стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверки, санітарні рубки лісу, використання моторних маломірних суден, проведення змагань на транспортних засобах. Вилов риби у цей період можна здійснювати лише однією вудкою і спінінгом з берега, не можна ловити на нерестовищах, проводити гідротехнічні роботи на річках, проводити змагання зі спортивного рибальства та пересуватися на човнах, підводне рибальство також заборонено”
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Стежте за діяльністю WWF-Україна:
facebook.com/wwfukraine/ (WWF Україна)
instagram.com/wwf_ukraine/ (WWF_Ukraine)
WWF-Україна
Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, що нараховує понад 5 мільйонів прихильників і має представництва у більш ніж 100 країнах світу. Місія WWF полягає у тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою. Цього можна досягти шляхом збереження біорізноманіття планети, раціонального використання природних ресурсів, зменшення забруднення та нераціонального споживання.
Понад 20 років WWF реалізує проекти в Україні. З 2019-го ми діємо як національне представництво WWF, яке об'єднує представників громадськості та науковців. Наша робота набуває різноманітних форм — проведення досліджень, просвітництво, консультування державних органів та лобіювання змін до законодавства, мобілізація фінансових ресурсів для впровадження програм з вивчення і збереження природи. Наша діяльність стосується, у першу чергу, таких тем, як ліси, прісна вода та рідкісні види.