The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
2024 рік може стати найспекотнішим в історії спостережень
2024 рік може стати найспекотнішим в історії спостережень! За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), цього року спостерігається безпрецедентний період надзвичайно високих середніх температур по всьому світу.
Згідно з аналізом ВМО, середня глобальна температура повітря на поверхні Землі з січня по вересень 2024 року була на 1,54°C (з похибкою ±0,13°C) вищою за доіндустріальний середній показник.
Науковці стверджують, що з січня по жовтень 2024 року середня глобальна температура була настільки високою, що 2024 рік майже гарантовано стане найтеплішим за всю історію спостережень, якщо тільки температурні показники в останні місяці року різко не знизяться до майже нульових аномалій. Основним фактором цього потепління, за словами вчених, є зміна клімату.
У новому звіті "Стан клімату 2024" ВМО зазначає: “Період з 2015 по 2024 роки стане найтеплішим десятиліттям за всю історію спостережень; танення льодовиків, підвищення рівня моря та нагрівання океанів прискорюються, а екстремальні погодні явища завдають серйозної шкоди громадам та економікам у всьому світі.”
Звіт був оприлюднений у перший день 29-ї Конференції сторін (Conference of Parties – COP29) Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату в Баку, Азербайджан. У ньому підкреслюється, що амбітні цілі Паризької угоди з утримання зростання глобальної температури в межах 1,5°C зараз під серйозною загрозою.
“Руйнівні повені та посухи, різке посилення тропічних циклонів, масштабні лісові пожежі, які ми спостерігали цього року в різних куточках світу, на жаль, стали нашою новою реальністю та передвісником того, що нас чекає в майбутньому”, — зазначає Генеральний секретар ВМО Селесте Сауло (Celeste Saulo). — “Ми терміново повинні зменшити викиди парникових газів і покращити моніторинг змін клімату. Також необхідно активізувати підтримку адаптації до цих змін за допомогою кліматичних інформаційних сервісів та системи раннього попередження для всіх.”
Нагадаємо, що команда WWF-Україна розробила перші в Україні проєкти Планів управління посухами (ПУП).
Ці плани, засновані на кращому європейському досвіді, мають на меті допомогти Україні краще підготуватися до посух та зменшити їхній негативний вплив.
Що таке ПУП? Це детальний документ, який визначає заходи для запобігання та пом’якшення посух. WWF-Україна пропонує використовувати розроблені документи як основу для розробки комплексної стратегії боротьби з посухами, яка включатиме:
- Впровадження природоорієнтованих рішень для відновлення водних екосистем, таких як відновлення заплав річок, водно-болотних масивів;
- Застосування водозберігаючих технологій;
- Підвищення обізнаності населення про проблему посух та важливість раціонального використання води;
- Вдосконалення системи прогнозування посух та їх раннього попередження;
- Розробку та впровадження заходів для пом’якшення наслідків посух.
Наразі WWF-Україна завершив розробку проєктів ПУП для суббасейнів річок Прут та Сірет, а також суббасейну річки Тиса. Ознайомитись з документами можна за посиланнями нижче: