Таким ми запам’ятали 2020 | WWF ukraine

What would you like to search for?

Our News

Таким ми запам’ятали 2020

У 2020-му було багато успішної співпраці з державними інституціями національного рівня, зокрема, з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України і Комітетом з питань екологічної політики та природокористування Верховної ради України. Ця взаємодія стосувалася переважно розробки Національних планів дій із захисту рідкісних видів, державних стратегій з адаптації до зміни клімату до 2030 року та управління лісами до 2035 року.

Щонайменше 5 мільйонів українців охоплені інформуванням від WWF про стан природи в Україні та світі, стале споживання і можливості жити більш гармонійно з природою. Понад сімсот українців пожертвували у 2020 році майже 200 тисяч гривень на програми WWF-Україна, у першу чергу — збереження рідкісних видів та відновлення вільної течії річок. Триста українських митців підтримали проєкт WWF та галереї Лавра у найбільшому в Україні мистецькому проєкті-маніфесті на захист природи — “Середовище існування 2020”.

ЛІСИ

 • За сприяння WWF в Україні створено 37 нових пралісових пам'яток природи площею у 4856 га в Івано-Франківській і Закарпатській областях. Разом з цим перезапущено і карту українських пралісів
 • Ми оприлюднили юридичний аналіз системи управління та фінансування лісової галузі України. Завдяки спільній роботі Міністерства захисту довкілля та неурядових організацій в драфт Державної стратегії з управління лісами до 2035 року закладені екологічні пріоритети.
 • Відкрито онлайновий експертний хаб для тих, хто зацікавлений у збереженні лісів в України та сталому лісовому господарстві
 • WWF-Україна визначив, наскільки задіяні зацікавлені сторони, зокрема громадськість, у прийнятті рішень в процесі FSC сертифікації (системи сталого ведення лісового господарства) та надав рекомендації для удосконалення.

ВОДА 

 • Завдяки коштам, зібраним на європейській краудфандинговій платформі, ми демонтували три непотрібні греблі в басейні Черемошу, які порушували природний стан екосистем. Цими діями поклали початок відновлення вільнотекучих річок в Україні.
 • Провели перші дослідження стану болота Глуханя та з’ясували не лише вік цього найбільшого болота Горган, а й розробили попередній план для попередження його осушення. Представили українській науковій спільноті світові тренди у роботі з відновлення боліт.
 • Науково-методичні рекомендації, підготовлені WWF-Україна, взяті за основу для проєкту Методичних рекомендацій з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) гідроелектростанцій потужністю до 10 МВт на річках (малих гідроелектростанцій)

РІДКІСНІ ВИДИ 

 • Запустили проєкт SWIPE для посилення протидії злочинам проти дикої природи. Його ключовими зацікавленими сторонами є представники Верховного Суду, НЦБ Інтерполу (ДМПС НПУ), Міністерства юстиції України, Державної екологічної інспекції України та Тренінгового центру прокурорів України. 
 • Державна митна служба України долучилася до всеєвропейської системи EU TWIX, через яку відбуватиметься обмін досвідом, експертизою та оперативною інформацією між українськими та європейськими митниками.
 • Сприяли створенню та прийняттю Національного плану дій зі збереження осетрових риб в Україні до 2030 року. Готові для затвердження Національні плани дій зі збереження рисі євразійської та ведмедя бурого.
 • Звели дані науковців, об’єктів природно-заповідного фонду та мисливських господарств і побудували комплексні карти поширення рисі та ведмедя в Україні. Майже вдвічі розширили мережу фотопасток для моніторингу великих хижаків.
 • Довели до 20 кількість електроогорож у Карпатах, які захищають майно гірських фермерів та пасічників від нападу диких тварин, чим знизили кількість конфліктів між людьми та великими хижаками (зокрема ведмедем та вовком).
 • Проаналізували законодавство на предмет впровадження компенсації шкоди завданої рідкісними великими хижаками — ведмедем та риссю.
 • Вперше в Україні провели ДНК аналіз ведмедя бурого для вивчення популяцій цього виду на території країни.
 • І вперше прояснили, яким є ставлення українців до великих хижаків у національному опитуванні разом з дослідницькою агенцією Info Sapiens.


Нам важливо, щоб робота WWF-Україна мала трансформаційний вплив. І, як і всім людям, нам приємно відчувати підтримку на отримувати визнання своєї діяльності.

Проєкт TRANSGREEN, реалізований в Україні фахівцями WWF, отримав нагороду Європейської комісії в конкурсі NATURA 2000. А у грудні проєкт “СоСо” переміг у конкурсі “Партнерство заради сталого розвитку-2020” від Мережі Глобального Договору ООН в Україні.

Вперше у 2020 році ми запропонували українській аудиторії не лише флагманське дослідження WWF “Жива Планета”, але й спеціальні додатки для державних службовців, медіа та бізнесу.

Together possible. У 2021!

 

Таким ми запам’ятали 2020 рік
Проєкт TRANSGREEN, реалізований в Україні фахівцями WWF, отримав нагороду Європейської комісії в конкурсі NATURA 2000
Встановлення електропастуха командою "Рідкісні види"
Після відновлення течії струмка до Чорного Черемоша територією НПП "Верховинський" на нерест пішла у верхів'я струмкова форель

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію