What would you like to search for?

Our News

WWF-Україна підписав меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Басейновим управлінням водних ресурсів річки Тиса

27 червня 2024 року в Ужгороді відбулося засідання Басейнової ради річки Тиса. Участь у засіданні взяли представники влади та водогосподарських організацій області, науковці, громадські організації. Під час засідання було розглянуто ключове питання — схвалення проєкту Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн Тиси), ПУРБ. У засіданні взяли участь представники влади та водогосподарських організацій області, науковці, громадські організації. Зокрема, керівниця напрямку "Вода" WWF-Україна, кандидатка географічних наук Оксана Коноваленко

Після ґрунтовного обговорення Басейнова рада річки Тиса прийняла рішення схвалити проєкт ПУРБ. Цьому рішенню передували:

  • Громадське обговорення проєкту Плану управління річковим суббасейном Тиси.
  • Оновлення проєкту Плану з урахуванням усіх зауважень та пропозицій, отриманих під час громадського обговорення.

На Басейновій раді було представлено проєкт Плану управління посухами (ПУП) суббасейну Тиси

Вперше в Україні презентовано науково-методологічне обґрунтування розробки Проєкту управління посухами суббасейну Тиси, його структуру та концепцію підготовки в рамки діяльності WWF-Україна. 

Програма заходів ПУП вкючає: 

  • Збір та використання дощової води. Поширення серед мешканців регіону практики збору дощової води для подальшого використання в господарських цілях.
  • Збір та використання "сірої" води. Поширення серед громади практики збору "сірої" води (вживаної в будинках; крім туалетної) для подальшого використання в господарських цілях (для туалету, поливу). 

За підсумками плідної зустрічі WWF Україна підписав меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Басейновим управлінням водних ресурсів річки Тиса. Цей меморандум підтверджує спільну прихильність сторін у боротьбі з посухами та покращенню управління водними ресурсами в суббасейні Тиси.

 

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію