What would you like to search for?

Our News

300 км шляху до кохання: WWF-Україна розпочав фандрейзингову кампанію для порятунку зубрів


Всесвітній фонд природи WWF-Україна запустив фандрейзингову кампанію “300 км шляху до кохання та порятунку зубрів”. Стадо зубрів, які оселилися в Національному природному парку “Залісся”, понад місяць перебувало під російською окупацією у березні 2022 року. Територія національного парку зазнала потужних артилерійських і мінометних обстрілів. Як наслідок, не залишилося жодного дорослого самця зубра. Якщо найближчим часом не заселити туди хоча б одного бика, то ця субпопуляція приречена на вимирання.


Мета WWF-Україна залучити громадськість до порятунку найбільшої наземної тварини Європи: зібрати 400 000 гривень на відлов зубра і його транспортування.  Один чи два самці зубра з Вінниччини можуть врятувати стадо в «Заліссі», але для цього тварині треба подолати близько 300 км.


Процес перевезення та відлову потребує залученості багатьох фахівців та низку відповідних дозволів, і їхнє отримання є обов’язковим для початку робіт, оскільки зубр є твариною Червоної книги України. Цей процес триває, і WWF-Україна вже отримав перші погодження. Початок фандрейзингової кампанії — це наступний крок, який призведе до конкретних дій, таких як  відлов тварин, забір і проведення необхідних аналізів,  добір відповідного транспорту для перевезення, залучення спецтехніки, виготовлення кліток для перевезення зубра тощо.


У XVII–XIX століттях існування зубрів вже було під загрозою через надмірний неконтрольований промисел і браконьєрство. У більшості країн Європи, зокрема в Україні, зубра в дикій природі знищили повністю. І лише завдяки природоохоронним заходам вдалося частково відновити окремі субпопуляції. Порівняно з початком 90-х років минулого століття чисельність зубра в Україні скоротилася майже вдвічі: 5 субпопуляцій вже зникло і “Залісся” може стати наступним.


“Зубр це частина нашої природної спадщини, вид який був втрачений в природі під час Першої Світової війни, та вид який вдалося відновити зусиллями ентузіастів десятиліттями по тому. Любов до природи — частина української національної ідентичності, разом ми зможемо відновити те що забрала війна.” — Богдан Вихор,  виконавчий директор WWF-Україна.


Команда WWF-Україна вже розробила Національний план дій зі збереження зубра, який покликаний покращити охорону цього рідкісного виду, започаткувала моніторинг зубра і дослідження причин змін його чисельності в Україні, встановила перші фотопастки для стеження за зубрами у середовищі їхнього існування.
    
Долучитись до порятунку та зменшити відстань між зубрами

 

Для контактів:

 

Ткач Олександра

Спеціалістка з комунікацій напряму “Рідкісні види”

e-mail: otkach@wwf.ua

тел.: +38 066 535 92 25

 

Стежте за діяльністю WWF-Україна:

Сайт https://wwf.ua (WWF-Ukraine)

Facebook facebook.com/wwfukraine (WWF-Україна)

Instagram instagram.com/wwf_ukraine (WWF_Ukraine)

Telegram https://t.me/wwfukraine (@wwfukraine)

 

Про WWF-Україна

 

Всесвітній фонд природи WWF-Україна — представництво однієї з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі — WWF (Всесвітній фонд природи). Місія WWF — зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію