What would you like to search for?

Our News

Фотопастка зафіксувала рись на Рівненщині

За останній рік WWF-Україна вдалося суттєво посилити моніторинг рисі в Карпатах та на Поліссі за допомогою фотопасток. Загалом, з 2019 року 74 засоби стеження та необхідні аксесуари до них  передали до 9 природоохоронних та 3 лісогосподарських установ.

 

Так, у кінці листопада 2023 року, науковці Рівненського природного заповідника встановили на своїй території для моніторингу рисі та інших видів тварин кілька фотопасток від WWF-Україна. І вже у січні 2024 року, вдалося спіймати на камери ось таких граційних рисей.

 

Рись обирає для життя віддалені, потаємні частини лісу і веде нічний спосіб життя, тому спіймати цю красуню, навіть фотопасткою, непроста задача. На Поліссі плямиста хижачка обирає важкодоступні заболочені рівнини та ліси. Тож ландшафти Рівненського  природного заповідника приваблюють тварину.

 

Сьогодні популяція рисі в Україні оцінюється орієнтовно в 500 особин — близько 400 у Карпатах і близько 100 на Поліссі.

 

Роботи щодо моніторингу рисі та інших супутніх видів здійснено в межах затвердженого Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України Національного плану дій щодо збереження рисі євразійської, а також проєкту “Співжиття заради збереження”. Вдячні адміністрації та працівникам Рівненського природного заповідника за активне сприяння реалізації проєкту.

 

________________________________________________________________________________

 

Про проєкт

Проєкт "Співжиття заради збереження" (Coexistence for Conservation) націлений на збереження рідкісних видів великих хижаків в Україні на території Карпат та Полісся. Його головні завдання — дослідження поточного стану та поширення популяцій ведмедя і рисі, їхніх ключових типів оселищ та екокоридорів. А також зменшення та вирішення конфліктів між людьми та дикою природою за допомогою сталих практик співіснування (електричних огорож тощо).



Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію