What would you like to search for?

Our News

Вплив війни на природоохоронні території України

Понад 20% природоохоронних територій України уражені війною.

 

Війна має руйнівний вплив на довкілля, і її наслідки можуть бути відчутними не лише для нас, а й майбутніх поколінь. Військові дії призводять до погіршення стану екосистем та природних ресурсів навіть після їх припинення, впливаючи на добробут держави й суспільства.
 

За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України внаслідок російської збройної агресії:

🔸 Уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 млн га.

🔸Під загрозою знищення опинилися 2,9 млн га територій Смарагдової мережі — 160 територій, що є частиною природоохоронної мережі Європи та охороняються у межах законодавства ЄС та Ради Європи.

🔸У зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю.

🔸 Окупованими лишаються 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 млн га.

🔸 Практично знищені два водно-болотних угіддя міжнародного значення: «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» та «Заплава Сім Маяків».

🔸 Знищено всю заповідну зону (1588 га), найцінніша степова ділянка Джарилгацького національного природного парку.

🔸 Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.

 

Цей перелік та масштаби втрат можуть зростати, адже на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування.


Сьогодні, у Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни, як і щодня ми закликаємо всіх, хто поділяє наші прагнення, долучитися до збереження біорізноманіття. Разом з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України ми продовжуємо наші зусилля з відновлення екологічної стабільності України.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію