What would you like to search for?

Our News

Як громаді налагодити відносини з лісгоспом та зберегти ліси? Тренінги WWF-Україна

Стале лісове господарство — це лісокористування, що не виснажує ліси, сприяє збереженню особливо цінних лісових ділянок і біорізноманіття, дає прибуток місцевим громадам та державі. Це те лісове господарство, яке збалансовано враховує екологічні, соціальні та економічні аспекти.

 

Одним з наріжних каменів впровадження сталого лісового господарства є залучення громад до управління лісами. Саме їх участь є надзвичайно важливою, оскільки допомагає врахувати екологічні та соціальні аспекти в процесі прийняття рішень.

 

Але часто, громади не знають про те, які можливості участі та впливу вони мають в лісовій галузі або користуються ними не повною мірою. Саме тому WWF-Україна проводить онлайн та офлайн тренінги для територіальних громад та лісових господарств в рамках проєкту "Нарощування потенціалу місцевих громад щодо захисту лісів, як крок до стійкого управління лісами". На тренінгах експерти надають навички користування реальними інструментами участі, та пояснюють, як шляхом конструктивного діалогу, лісгоспу та громаді налагодити відносини й побудувати взаємовигідну співпрацю для забезпечення ведення лісового господарства на засадах сталості.

 

Саме такий тренінг відбувся 21 вересня в Бородянській громаді. Участь у тренінгу взяли старости округів та представники структурних підрозділів Бородянської тергромади, представники Немішаївської ТГ, Тетерівського та Клавдіївського лісгоспів, представники ЗМІ.

 

Впродовж навчання учасники від громад дізналися про сучасні інструменти участі, такі як: FSC-аудити, процедуру оцінки впливу на довкілля, лісовпорядкування, процес створення об’єктів ПЗФ. Експерти розказали, які особливості лісового господарства в Україні та пояснили, як перевірити законність рубок, запобігти рубці у ягідниках, історично важливих місцях чи лісах відпочинку місцевого населення та надали інструменти вирішення конфліктів з лісгоспом та навички ведення переговорів. До тренінгів WWF-Україна долучає тільки найкращих експертів.

 

Головний технолог Львівської державної лісовпорядної експедиції Володимир Савчин ознайомив присутніх з особливостями застосування різних типів рубок, запобіганні незаконним та екологічно необґрунтованим рубкам, а також докладно презентував особливості проведення лісовпорядкування та роз’яснив, яким чином громади можуть до цього долучитись і вплинути. 

Еколог ГО “Екосфера”, кандидат біологічних наук Оксана Станкевич-Волосянчук висвітлила тему міжнародної сертифікації FSC, які стандарти ведення лісового господарства нею передбачено. 

 

Заступник директора Українського центру медіації по проєктам регіонального розвитку Ольга Тютюн у форматі жвавого діалогу, базуючись на міжнародній практиці, наріжних наукових напрацюваннях та різновекторному власному досвіді висвітлила питання ефективного ведення переговорів та вирішення потенційних конфліктів різного формату.

 

Використання громадами представленої інформації допоможе зробити процедури участі громадськості прозорішими, врахувати позицій усіх сторін заради отримання рівноцінних вигід від управління лісами та забезпечити стале ведення лісового господарства.


Тренінги реалізовані Всесвітнім фондом природи WWF-Україна в рамках проєкту “Нарощування потенціалу місцевих громад щодо захисту лісів, як крок до стійкого управління лісами”, за підтримки United States Forest Service.
Впродовж навчання учасники дізналися про сучасні інструменти участі, такі як: FSC-аудити, процедуру оцінки впливу на довкілля, лісовпорядкування, процес створення об’єктів ПЗФ
На тренінгах експерти пояснюють, як лісгоспу та громаді налагодити відносини й побудувати взаємовигідну співпрацю

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію