What would you like to search for?

Our News

Які можливості мають громади для збереження лісів? Тренінги WWF-Україна

Торішнє дослідження WWF-Україна, показало, що дві третини опитаних зацікавлених сторін — активістів, місцевих громад, природоохоронних організацій не користуються таким інструментом участі, як FSC-сертифікація. Тільки одна третина опитаних залучалася до FSC-аудитів, або взагалі знала про їхнє існування. Крім того, лише у половини з сертифікованих лісгоспів на аудитах були присутні зовнішні спостерігачі. Ці факти свідчать, що наявні практики залучення зацікавлених сторін потребують вдосконалення. 

 

Саме тому WWF-Україна розпочав серію тренінгів для територіальних громад та лісових господарств в рамках проєкту “Нарощування потенціалу місцевих громад щодо захисту лісів, як крок до стійкого управління лісами”. Його головна мета: допомогти громадам та лісовим господарствам налагодити відносини й побудувати взаємовигідну співпрацю, щоб забезпечити стале та невиснажливе ведення лісового господарства. 

 

"Співпраці між лісовими господарствами та місцевими громадами взаємовигідна для обох сторін: місцеві жителі можуть захищати цінні для них ліси від рубок, а лісові господарства зменшувати рівень напруженості та конфліктів під час проведення планової діяльності”, зазначив Михайло Богомаз, керівник проєкту “Нарощування потенціалу місцевих громад щодо захисту лісів, як крок до стійкого управління лісами”.

 

2 червня 2021 року представники Борщагівської та Білогородської громад під час тренінгу WWF-Україна, отримали інформацію про сучасні інструменти впливу на планування та ведення лісового господарства і навчилися забезпечувати врахування власних інтересів під час взаємодії з лісгоспом.

 

Впродовж навчання учасники дізналися, які особливості лісового господарства в Україні та пояснили, як перевірити законність рубок, запобігти вирубці у цінних для громади місцях ягідниках, грибних й історично важливих місцях, або лісах відпочинку місцевого населення та надали покрокові алгоритми вирішення конфліктів з лісгоспом.

 

Експерти детально розказали про усі можливі інструменти участі, якими можуть користуватися громади, щоб забезпечити врахування власних інтересів під час планування лісовим господарством своєї діяльності: FSC-аудити, процедуру оцінки впливу на довкілля, лісовпорядкування,особливості охорони об’єктів природно-заповідного фонду на землях лісового фонду.

 

Використання громадами цих інструментів є запорукою їх якісного функціонування, адже допомагає зробити процедури прозорішими, врахувати позицій усіх сторін заради отримання рівноцінних вигід від управління лісами та забезпечити стале ведення лісового господарства. 


Усі матеріали тренінгу у вільному доступі онлайн в додатках до цієї статті.

 

Тренінги реалізовані Всесвітнім фондом природи WWF-Україна в рамках проєкту “Нарощування потенціалу місцевих громад щодо захисту лісів, як крок до стійкого управління лісами”, за підтримки United States Forest Service.

Використання громадами інструментів участі є запорукою їхнього якісного функціонування
WWF-Україна розробив матеріали, щоб допомогти громадам та лісовим господарствам побудувати взаємовигідну співпрацю

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію