What would you like to search for?

Our News

У Закарпатській області можуть з’явитися перші пралісові пам’ятки, ініційовані WWF-Україна

На сайті Закарпатської обласної ради з’явилися перші проєкти рішень про створення пралісових пам'яток природи, зокрема, в межах ДП “Хустське ДЛГ”. Це перші пралісові пам’ятки природи, які мають з’явитися в Закарпатський області загалом та ініційовані WWF-Україна, зокрема.

У 2017 році, Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат”, у Лісовий кодекс України було введено поняття праліс, квазіпраліс та природний ліс і встановлено особливий правовий режим їх збереження та охорони. Крім того, у Закон “Про природно-заповідний фонд України” була введена окрема підкатегорія – пралісова пам’ятка природи. Виділення лісів відбувається відповідно до “Методики визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів”, затвердженої Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України №161 від 18.05.2018 р.

Пралісові пам’ятки природи створюються з метою охорони пралісів, квазіпралісів та природних лісів – незмінених або малозмінених господарською діяльністю лісів, що росли без втручання людини, зберегли свою природну структуру, віковий та видовий склад, динаміку і відіграють важливу роль у збереженні біорізноманіття.

Роботи з виділення пралісів, квазіпралісів та природних лісів тривають, починаючи з 2010-х років. Протягом 2018-2019 років експерти WWF-Україна проводили роботи з погодження попередньо ідентифікованих ділянок пралісів, квазіпралісів та природніх лісів у межах Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, відповідно до затвердженої методики. Загалом, станом на травень 2020 року, у межах Закарпатської області, з лісовими господарствами було погоджено близько 16 тисяч га пралісів, квазіпралісів та природних лісів в межах 13 лісгоспів. На основі цих матеріалів подано 52 клопотання про створення пралісових пам’яток природи. Окрім того, проводились роботи з виділення пралісів в межах Карпатського біосферного заповідника, національного природного парку "Синевир", Ужанського національного природного парку  та НПП "Зачарований край".

У межах земель державного лісового фонду ДП “Хустське ДЛГ”  було ідентифіковано і погоджено 223,3 га пралісів, квазіпралісів та природних лісів. На найближчій сесії облради має бути затверджено рішення про отримання ними статусу об’єктів природно-заповідного фонду.

WWF-Україна очікує, аби "Природні ліси Березівського лісництва", "Праліс та квазіпраліси Вишківського лісництва" та "Природні ліси Нижньобистрівського лісництва" отримали статус пралісових пам’яток природи, і продовжує спостерігати за процесом створення чи винесення нових рішень про створення пралісових пам’яток природи на сесії обласних рад.
© Bogomaz Conservation Photography / WWF Ukraine
На сайті Закарпатської облради з’явилися перші проєкти рішень про створення пралісових пам'яток природи
© Bogomaz conservation photography
Офіційно затверджених пралісів та старовікових лісів в Україні стало більше

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію