What would you like to search for?

Our News

Прикордонники врятували рідкісну дунайську білугу, довжиною 2 метри

Надзвичайну професійність та стійкість виявили співробітники Ізмаїльського прикордонного загону, які 20 березня вилучили у двох рибалок 2-метрову білугу масою близько 150 кг у Вилкове на Одещині. І їм вдалось повернути її назад у води Дунаю, ризикуючи власним життям! За оцінкою місцевого іхтіолога, співробітника Інституту морської біології НАН України, риба мала ікру та йшла на нерест. WWF-Україна висловлює захоплення та вдячність прикордонникам за оперативну роботу. Ми сподіваємось, що 16-17 кг чорної ікри цієї білуги перетворяться на мальків, які допоможуть відновити популяцію цього зникаючого виду.

За останніми даними, рибалкам, які виловили білугу, анулювали перепустки до Дунайського біосферного заповідника. Браконьєрів також було звільнено роботодавцем — місцевою риболовецькою компанією. Надалі випадком займатимуться відповідні правоохоронні органи.

Ми, своєю чергою, хочемо нагадати, що весна — особлива пора року для всіх живих істот на планеті. Коли вода стає теплішою, з моря на нерест до Дунаю починають йти і червонокнижні мами-білуги. Цього вони чекали щонайменше 15 років. Кожна білуга, у середньому, несе у собі 300 тисяч ікринок. За найкращого перебігу подій, 70% із них стануть личинками. А до моря, минаючи хижаків, забруднення та риболовецькі сітки, допливуть одиниці молоді осетрових.

Нажаль, початок міграції — сигнал не лише для науковців, що вивчають та зберігають останні вільноживучі популяції осетрових. Це також і сигнал для браконьєрів. Тому надзвичайно важливо, щоб у період нересту громадськість та державні органи (Державне агентство рибного господарства України, Національна поліція, Державна екологічна інспекція та Державна прикордонна служба) слідкували за ситуацією та вчасно реагували на протизаконні дії.

Прикордонниками було врятовано лише одну особину, але в наших руках — врятувати тисячі осетрових і WWF-Україна активно працює в цьому напрямку. Так, у Верховні Раді зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування, Міністерство енергетики та захисту довкілля разом з групою спеціалістів активно працює над створенням Плану дій щодо осетрових, а підприємцям Вилкове було запропоновано нашою організацію три бізнес-плани альтернативних заробітків. В охороні диких видів дуже важливою є синергія, що виникає при спільних діях громадськості та державних органів влади.

Разом зможемо!
Ізмаїльський прикордонний загін рятує білугу від браконьєрів

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію