What would you like to search for?

Our News

У Моршині з’явилася скульптура рисі, щоб привернути увагу до необхідності її збереження

6 листопада в курортному парку Моршина відкрили 3-метрову скульптуру рисі. Саме цю червонокнижну тварину українці обрали символом Карпат в рамках проєкту “Разом за природу”.
 
Проєкт Петра Гронського “Відображення“ обрали з понад 100 робіт, запропонованих для встановлення в Моршині. “Ми віримо, що скульптура рисі, яка сьогодні з’явилася у парку Моршина, стане справжньою туристичною принадою маленького міста та нестиме велику амбітну місію: привернути увагу до зникнення червонокнижних видів в Україні, розвивати регіональний туризм та знаходити молодих талановитих українців", — говорить представник організатора проєкту Марина Соловйова
 
“Відображення“ — це триметрова скульптура, вагою близько 600 кілограмів. Над її створенням працювала команда з 15 людей, а виробництво зайняло понад 6 місяців. За задумом художника, рись схилилася над струмком і п'є воду. “Як довго без захисту людини рись буде бачити своє відображення у воді карпатського струмка? Саме до такого питання має привести глядачів мій проєкт. Я прагнув створити не фотографічний, а узагальнений образ рисі, який має гармонійно вписатися в ландшафт парку“, — пояснює Петро Гронський. 

Рись — найбільша кішка Європи, що трапляється також і в Україні. На жаль, необмежене полювання та вирубування лісів призвели до того, що трапляється вона лише в нечислених лісових районах Карпат і Полісся. Орієнтовна кількість рисей в Україні становить близько 500 особин. 

“Збереження рисі в Україні — спільна справа, яка потребує підтримки з боку держави та соціально-відповідального бізнесу, — заявляє Марія Закалюжна, комунікаційний експерт напрямку “Рідкісні види” WWF Україна. — Вже зараз в рамках програми “Врятуємо рись” за підтримки “Моршинська” ми проводимо дослідження чисельності та стану популяції виду. Разом з науковцями на основі цих досліджень розробимо національний план дій зі збереження рисі і будемо домагатися його впровадження на державному рівні”.

Більше про проект www.morshynska.ua/csr

Проєкт реалізується спільно "Моршинська" та WWF Україна.
“Відображення“ — це триметрова скульптура, вагою близько 600 кілограмів
Марія Закалюжна: Збереження рисі в Україні — спільна справа, яка потребує підтримки з боку держави та соціально-відповідального бізнесу
Орієнтовна кількість рисей в Україні становить близько 500 особин

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію