What would you like to search for?

Our News

WWF Україна розпочинає масштабну природоохоронну програму “Врятуємо рись”

11 червня, в Міжнародний день рисі, WWF Україна анонсує про початок природоохоронної програми “Врятуємо рись”. Це наразі єдина в Україні комплексна програма, яка покликана забезпечити сталий захист рисі євразійської найбільшої кішки Європи, що живе і в Україні.

 

Протягом 2019-2022 років в рамках програми буде проводитися збір даних про стан та чисельність рисі в Карпатах і на Поліссі, аналіз управління в місцях поширення, а також буде розроблено національний план дій зі збереження виду. Для цього будуть залучатися українські та закордонні зоологи, Міністерство екології та природних ресурсів України, Держлісагентство, адміністрації й експерти об’єктів природно-заповідного фонду та лісомисливських угідь.

 

Важливим компонентом програми є також інформаційна робота з місцевими громадами, туристами і мисливцями, адже самі ці групи населення найчастіше стикаються з риссю у дикій природі.

 

Захищаючи оселища рисі й відновлюючи екосистемний баланс, ми також покращуємо умови для існування й інших мешканців лісу. Програма є довгостроковою і націлена на конкретні результати отримати актуальні дані про рись в Україні і на їх основі розробити дієвий план збереження, а потім впроваджувати відповідні заходи для охорони рисі в Україні. Перший етап програми – збір даних про популяцію рисі - вже розпочато, і перші результати плануємо отримати до кінця року.”, – розповідає Наталя Гозак, координаторка напрямку з охорони рідкісних видів WWF Україна.

 

“Врятуємо рись” реалізується за фінансової підтримки WWF Polska, а також соціально-відповідальних компаній України, з якими вже ведуть перемовини.

 

“Щоб в повній мірі реалізувати задумане, критично важливою є підтримка програми тих компаній, які прагнуть зберегти дику природу в Україні. Зокрема, компанія мінеральних вод “Моршинська”, яка є стратегічним партнером нашої організації, першою відгукнулася підтримати програму і практичні кроки для збереження рисі євразійської, що в ній закладено. Ще з кількома компаніями-донорами ми активно ведемо переговори.”, – розповідає Олена Тарасова-Красієва, директорка WWF Україна.

Також, до Міжнародного дня рисі WWF Україна підготував спеціальний онлайн-тест “Наскільки добре ви знаєте рись”, а також святкову рамку для профілю на Facebook. Кожен може підтримати рись вже сьогодні, розповівши про неї своїм друзям та близьким. Святкуймо День рисі разом!

Рись євразійська

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію