What would you like to search for?

Our News

В Україні запрацював The Barrier Tracker – додаток для відстеження перешкод на річках

Яка реальна кількість перешкод на українських річках?

Поки таких даних в України немає, а отже, через відсутність інформації нема і  обґрунтованих рішень з управління водними ресурсами.

Що робити?

Порахувати перешкоди на річках! У їх виявленні відтепер може допомогти громадянська наука (civil science): цієї весни в Україні запрацював спеціальний додаток з відстеження перешкод на річках The Barrier Tracker. Над розробкою працювали Всесвітній фонд природи WWF, World Fish Migration Day Foundation, Technical University of Denmark та інші.

Як працює додаток?

Додаток дозволяє користувачеві зробити фото перешкоди на водоймі, вказати додаткові дані (тип, розмір, робочий стан, наявність рибоходів тощо) та місце її розташування (геолокацію). Після проходження модерації зібрана інформація завантажується до загальної бази даних.Щоб збирати дані за допомогою The Barrier Tracker, не обов’язково вирушати у тижневу експедицію річками України. Користувачі можуть, наприклад, під час прогулянки позначити перешкоди вздовж річки, раніше не зареєстровані у системі.

Усі функції додатку, окрім мапи, працюватимуть і за відсутності покриття. Тож користувач зможе зберегти зібрану інформацію в додатку, а коли інтернет-з’єднання відновиться – вказати місце розташування перешкоди на водоймі за допомогою Google Maps й надіслати дані модераторам.
 

 
Чому це необхідно?

Зібрана в такий спосіб інформація буде дуже корисною для експертів, які матимуть змогу підтвердити чи актуалізувати відомості про поширеність і гущину перешкод на водоймах України. Це дозволить розробити та реалізувати ефективний план із управління перешкодами для збереження та покращення здоров’я водойм.

“З'явився новий інструмент, що дозволить дізнатися більше про річки України, а в майбутньому, сподіваюся, стане у нагоді для управління річковими басейнами. Тепер кожен може змінити життя українських річок на краще. Ми очікуємо, що додаток буде популярним передусім серед волонтерів та екосвідомої молоді”, – говорить керівниця прісноводного напряму WWF в Україні Ольга Денищик.Для зручності користування, всі зібрані мітки перешкод на річках, зареєстровані в додатку, згодом буде розміщено на окремій онлайн-мапі – першій мапі річкових перешкод в Україні – у вільному доступі.

Проаналізований зібраний матеріал допоможе в роботі науковцям та експертам, а державні органи зможуть ухвалювати більш виважені рішення щодо управління, демонтажу, адаптування чи встановлення гідротехнічних споруд на річках.
The Barrier Tracker – додаток для відстеження перешкод на річках
Проаналізований зібраний матеріал допоможе в роботі науковцям та експертам.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію