What would you like to search for?

Our News

Глобальний екологічний фонд допоможе Україні запустити проєкти зі створення сталої транспортної інфраструктури для захисту біорізноманіття

Програма ООН з навколишнього середовища (UNEP), Всесвітній фонд природи в Україні спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України й Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України розпочали новий підготовчий проєкт, що фінансується у межах програми GEF (Global Environmental Facility). Він називається "Інтеграція збереження біорізноманіття у попереднє планування лінійної транспортної інфраструктури в Україні" та направлений на сприяння інтеграції збереження біорізноманіття у попереднє планування лінійної транспортної інфраструктури в Україні. Цей підготовчий проєкт є частиною Комплексної програми розвитку зеленої транспортної інфраструктури (GRID IP), яку очолює WWF-US.

 

За наступні 5 місяців, команда експертів, за координації WWF-Україна, спільно з представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства розвитку громад та іншими зацікавленими державними та недержавними стейкхолдерами будуть проводити аналіз існуючого стану планування транспортної інфраструктури, аби визначити яким чином має відбуватися інтеграція захисту біорізноманіття на початкових  етапах такого планування. Робота буде здійснена на прикладі міжнародної автомагістралі Київ-Чоп, щодо якої, у подальшому буде визначено найбільш критичні ділянки в місцях перетину автомагістралі із важливими екологічними коридорами, налагоджено комплексний цілорічний моніторинг та розроблено науково-обґрунтовані рекомендації із запобігання фрагментації оселищ та екокоридорів. Одним з найбільш ефективних способів збереження сполучності між елементами екокоридорів є будівництво екодуків. Екодуки – це спеціальні споруди, які використовуються для забезпечення безперешкодного руху тварин через автомобільні дороги або інші транспортні шляхи. Вони сприяють збереженню біорізноманіття та запобігають зіткненням тварин з автотранспортом.

 

Глобальний екологічний фонд (GEF) це багатостороннє об'єднання фондів, які протидіють втраті біорізноманіття, зміні клімату та забрудненню довкілля, а також підтримують здоров'я суші та океану. Партнерство об'єднує 186 урядів-членів, а також громадянське суспільство, приділяючи особливу увагу інтеграції та інклюзивності. 

 

Для України це партнерство є вкрай важливим та необхідним, адже співфінансування та партнерство GEF дозволяє працювати над досягненням міжнародних екологічних цілей.  За останні три десятиліття  GEF надав майже 25 мільярдів доларів США фінансування та мобілізував ще 138 мільярдів доларів США на пріоритетні проєкти, що реалізуються за ініціативою країн.

 

Для України це можливість переймати кращі практики, що позитивно впливатимуть на збереження природи та біорізноманіття, які щодня потерпають від агресивних військових дій. Окрім досягнення головної цілі запровадження включення питання збереження біорізноманіття з самих ранніх етапів планування транспортної інфраструктури, цей проєкт може стати одним з успішних прикладів того, як можна і потрібно включати питання охорони довкілля в усі програми та плани фізичної та інфраструктурної відбудови нашої країни.


В першій установчий зустрічі прийняли участь заступник Міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко, заступник Міністра Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач, Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, Виконавчий Директор WWF-Україна Богдан Вихор, Директор Європейського офісу UNEP Арнольд Крайльхубер, представники Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України, WWF-US, наукових установ та інші національні зацікавлені сторони.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію