What would you like to search for?

Our News

Відкриття виставкового проєкту «Природа і культура: обличчя української ідентичності»

Принагідно до Дня довкілля і Міжнародного дня Матері-Землі у приміщенні Верховної Ради України відкрили виставковий проєкт «Природа і культура: обличчя української ідентичності». Даний проєкт є частиною блоку — Природна спадщина, в рамках програм та проєкт з відновлення WWF-Україна.

 

«Частина завданої шкоди довкіллю внаслідок російської військової агресії є безповоротною і матиме відчутний вплив на екосистеми та здоров'я людей протягом десятиліть. Тому екологічна безпека зберігає одну з пріоритетних позицій на шляху України до перемоги та відновлення і є невіддільною частиною формули миру Президента України», — зазначає народний депутат України, ініціатор виставки у Верховній Раді — Овчинникова Юлія Юріївна.

 

Проєкт розкриває історичний зв'язок українців з природою та її цінність через призму культури. Він надає розуміння ролі екосистем та дружнього до природи відновлення України, підкреслюючи вагу втрат, завданих війною довкіллю. У виставці тісно переплітаються наука, фольклор та мистецтво, а основою експозиції стали світлини знакових експонатів зі збірки Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” та художні роботи ілюстраторки Анастасії Старко. У публічному просторі проєкт буде представлено згодом.

 

Виставка створена за творчою ідеєю WWF-Україна у партнерстві з Музеєм Івана Гончара та представлена за підтримки народного депутата Юлії Овчинникової. Створення проєкту підтримали Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, проєкт APENA 3, що фінансується Європейським Союзом та проєкт з оцінки шкоди довкіллю Програми розвитку UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за підтримки уряду Швеції.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію