Бурий ведмідь | WWF ukraine
© Sanchez & Lope / WWF

Ведмідь бурий

Ведмідь - найбільший хижак Європи

Мало хто з тварин захоплює нашу уяву так, як бурі ведмеді. Вони можуть стояти на двох ногах, їх очі знаходяться в передній частині голови, вони можуть ходити на п'ятах, збирати речі своїми «пальцями», їсти те, що й ми, і виховувати молодь, як люди.

 

Бурі ведмеді можуть виростати до величезних розмірів: самці - до 350 кг, самки - до 200 кг. Найбільший бурий ведмідь був спійманий в Румунії і важив аж 480 кг.

 

Їх раціон змінюється в залежності від сезону: від трави і пагонів навесні, ягід і яблук влітку до горіхів і слив восени. Крім того протягом року вони також харчуються корінням, комахами, ссавцями і рептиліями, і, звичайно ж, медом.

 

Ведмеді залишають на деревах подряпини. Ці знаки можна легко впізнати, вони виглядають як три-п'ять паралельних подряпин на корі від кігтів.

Ведмеді мають хороший слух, відмінно відчувають запахи і можуть жити до 30 років. Самці - одинаки, вони шукають кампанію тільки під час сезону розмноження.

 

В Карпатах в Словаччині, Польщі, Румунії та Україні мешкає близько 8000 бурих ведмедів, що є другою за величиною популяцією в Європі. В Україні налічується всього лише біля 200 особин.

 

Ведмідь є пріоритетним видом для збереження. Беручи до уваги залежність ведмедів від великих природних територій, вони є важливими індикаторами для ряду інших видів диких тварин.

 

Саме тому вони охороняються багатьма міжнародними документами -  в Бернській конвенції бурий ведмідь знаходиться серед суворо охоронюваних видів, а також він згаданий в Директиві ЄС про оселища і Загальноєвропейській стратегії збереження біологічного та ландшафтного різноманіття (PEBLDS).

Робота WWF Україна

зі збереження та охорони бурих ведмедів

Ми працюємо над тим, щоб визначити розмір популяції бурих ведмедів в Україні та їхні найбільші екологічні коридоріи мігрування. Задля цього 5 ведмедів були помічені спеціальними нашийниками з датчиками для відстеження маршрутів пересування. З цією ж метою встановлений ряд інфрачервоних камер.

 

Також ми працюємо з природоохоронними територіями для ефективного управління природними ресурсами та збереження критично важливих оселищ і коридорів пересування ведмедів.

Стежте за нами