Природоохоронні території | WWF ukraine
© Wild Wonders of Europe / Cornelia Doerr / WWF

Природоохоронні території

Загальна площа природно-заповідного фонду (ПЗФ) України становить 2,8 млн га, що складає менше 5% території країни.

Природоохоронні території країни створені, щоб зберегти природні ландшафти від надмірних змін внаслідок господарської діяльності людини. Найважливішими з таких об'єктів є заповідники, національні парки, заказники.

Заповідання цінних природних регіонів України має величезне значення для їх збереження. WWF Україна ініціює створення нових природоохоронних територій та розширення меж існуючих у Карпатському екорегіоні України. За нашої підтимки були створені Ужанський національний парк, збільшилися та розвивалися інші природоохоронні території. Ми також допомагаємо підтримувати ефективну охорону цінних лісових екосистем та формувати систему екологічної мережі Карпатського регіону, адже тварини не визнають кордонів і мають вільно переміщуватися по всім Карпатам.

На жаль, навіть природоохоронні території не завжди гарантують захист цінних екорегіонів країни через корупцію та зловживання службовим становищем у країні. Також, серед проблем галузі можна назвати погане дотримання діючого охоронного законодавства та низький рівень кваліфікації співробітників галузі. Ми проводимо тренінги та навчальні семінари для співробітників природоохоронних територій, а також намагаємося боротися з незаконними рубками та зловживаннями. Наприклад, зараз ми розробляємо прозору систему громадського спостереження за рубками та транспортуванням заготовленої деревини.