What would you like to search for?

Our News

Суперництво, романтичні церемонії та хитрощі: як відбуваються залицяння у тваринному світі

На що тільки не підеш заради кохання! У світі тварин, як у людей, шлюбний період відбувається яскраво, емоційно, а іноді — драматично. Відтак розповідаємо про ціну кохання у тваринному світі.

Наприклад, сезон залицяння у вовків триває з січня по березень. Старші та навчені життям вовки переживають гін доволі спокійно. Та через “не заручених” самок на початку шлюбного сезону конкуренція між молодими самцями може зростати настільки, що доходить до кривавих бійок, іноді зі смертельним фіналом. У цій боротьбі формуються пари. Зазвичай вовки живуть родинами-зграями, але свій медовий місяць “молодята” проводять окремо. Увесь цей час вовк поводиться як галантний кавалер: пара проводить час разом в іграх та заграванні, наприклад “молоді” люблять потертися боками один до одного. 



На відміну від вовків, які постійно живуть сім’ями, самки та самці глухарів увесь рік проводять порізно. Та у квітні-травні вони зустрічаються для токування. Секрет зваблення від глухаря — вигадлива церемонія. Глухарка обере того, хто на її смак займе найкраще місце на токовищі, розкриє віялом хвіст, витягне шию, розведе крила та “заспіває” пісню, схожу на цокотіння. Талант-шоу розпочинається і самці викладаються на усі 100! У вирі пристрастей вони відкривають дзьоб настільки, що їхня щелепа затискає барабанні перетинки, тому птах тимчасово втрачає слух. Неймовірні жертви заради побачення, що відбувається раз на рік.

З квітня і до кінця червня любов витає у повітрі над ставками та чагарниками, де живуть райки — деревні жабки. Охочі до побачень, самці очікують самок біля водойм, куди ті приходять нереститися. У наступні місяці вони завойовуватимуть увагу коханої гучною серенадою. Парубків, як правило, більше ніж панянок і суперництво є звичним. Щоб здаватися більшими та відлякати конкурента самці можуть роздувати тіло. Самки ж, навпаки, намагаються здаватися меншими та притискаються усім тілом до землі, щоб перемкнути увагу самців з бійок на парування. На які тільки хитрощі не підеш у любовних іграх!



А от якщо у тебе є розкішні роги, то заради кохання ними можна і побуцатися. Цього не цураються ні олень, ні його напівтезка жук-олень.

У вересні-жовтні відбувається гін оленів, який можна почути здалеку — ревіння самців чути на увесь ліс та околиці. Та це не приваблення коханої, це демонстрація сили і виклик на бій. У цей час самці настільки напружені, що майже нічого не їдять, лише п’ють воду і вимащуються у бруді. Ставки високі — у поєдинку буде визначено, кому єдиний раз на рік віддасть своє серце аж цілий гарем (стадо самок). Однак після гону і спарювання самці залишають своїх коханих та об'єднуються у холостяцькі стада. До наступного року…

Нелегко буде і спраглому до кохання жуку-оленю — за обраницю доведеться змагатися з суперниками. Це саме те змагання, коли розмір має значення. І ми зараз говоримо про розмір рогів, які насправді є щелепами. Сезон с̶е̶р̶е̶д̶н̶ь̶о̶в̶і̶ч̶н̶и̶х романтичних турнірів починається навесні, де переможців визначить вміння підіймати супротивника “на роги” чи перекидувати на спину. На щастя, смертельних фіналів не буває, лише ганьба. Хоч переможцеві і дістанеться вся увага самки, та одразу після спарювання вона його покине. Хоча це і не найгірший зі сценаріїв. Могла ж і з’їсти, як самиця богомола чи павука каракурта.
 
Глухарка обере того самця, хто на її смак займе найкраще місце на токовищі, розкриє віялом хвіст, витягне шию, розведе крила та “заспіває” пісню, схожу на цокотіння.
© Marcus Westberg / WWF
Глухарка обере того самця, хто на її смак займе найкраще місце на токовищі, розкриє віялом хвіст, витягне шию, розведе крила та “заспіває” пісню, схожу на цокотіння.

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію