The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Мала гідроенергетика є альтернативним джерелом енергії. У той же час побудова гідроенергетичних споруд має враховувати особливості та потреби екосистем навколо і не створювати додаткового навантаження на довкілля. Адже фізично ГЕС створюють перешкоду для вільної течії річки.
Сумарна потужність малих ГЕС України на природних річках складає приблизно 0,2% від загального енергобалансу України. Але велика кількість таких об’єктів реалізуються з порушеннями чинного законодавства, а за відсутності екологічних стандартів при їх проєктуванні будівництві та експлуатації, негативно впливають на річки та прилеглі території в цілому, перекреслюючи прямі економічні вигоди, які вони надають.
Увага водного напряму WWF-Україна — на збереженні цінних ділянок річок, розробці екологічних правил та критеріїв, забезпеченні екологічної безпеки об'єктів малої (а також великої) гідроенергетики.
-
Ініціювати роботу Української гідроенергетичної платформи і провести 2 національних форуми
-
Ініціювати та забезпечитили технічну підтримку розробки проєкту Закону №5413 від 21.04.2021 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони та збереження особливо цінних ділянок природних водойм та водотоків” Офіційний портал Верховної Ради України (rada.gov.ua)
-
Виділити пілотну особливо цінну ділянку річки Десни
-
Провести аналіз стану малої гідроенергетики України за період 2017-2020 роки
-
Проаналізувати законодавчі обмеження в Україні щодо розміщення малих ГЕС на територіях природно-заповідного фонду та територіях іншого природоохоронного призначення
-
Розробили “Методику визначення особливо цінних ділянок річки з метою їхнього збереження та охорони” за участі профільних інститутів Національної академії наук та юристів, що спеціалізуються на природоохоронних питаннях
-
Розробили “Науково-методичні рекомендації щодо підготовки звіту з ОВД при будівництві малої ГЕС”, які рекомендовано до друку Вченими Радами Інституту гідробіології НАН України та Інституту еволюційної екології НАН України
WWF-Україна очікує на прийняття відповідного закону, що створює нормативні рамки для визначення особливо цінних ділянок річок та їх подальшої охорони, а також братиме участь у розробці та імплементації підзаконних нормативних документів.
Експерти водного напряму планують визначити найбільш цінні ділянки річок, які мають бути збережені для нащадків, та ініціювати процес надання їм державного природоохоронного статусу.