The WWF is run at a local level by the following offices...
- WWF Global
- Adria
- Argentina
- Armenia
- AsiaPacific
- Australia
- Austria
- Azerbaijan
- Belgium
- Bhutan
- Bolivia
- Borneo
- Brazil
- Bulgaria
- Cambodia
- Cameroon
- Canada
- Caucasus
- Central African Republic
- Central America
- Chile
- China
- Colombia
- Croatia
- Democratic Republic of the Congo
- Denmark
- Ecuador
- European Policy Office
- Finland
Повені та посухи — два боки однієї медалі
Центральна та Східна Європа продовжує потерпати від масштабних і руйнівних повеней. Тим часом країни Південної Європи страждають від посух. Як це можливо? Зміна клімату збільшує частоту екстремальних погодних явищ, зокрема повеней та посух.
Чому так відбувається?
Глобальне потепління призводить до зміни клімату (погодних умов) в багатьох регіонах планети. Наприклад, в періоди, коли випадає багато опадів за короткий час, можуть виникати повені. Однак після таких періодів сильних дощів можуть наступати тривалі посухи. Опади стають нерегулярними через нерівномірний розподіл вологи. Такі різкі зміни можуть відбуватися навіть у межах одного регіону.
Своєю чергою це призводить до зміни в природних екосистемах. Підвищення температури спричиняє посилене випаровування вологи з ґрунту та рослин, що призводить до посухи. Під час тривалих посух земля стає сухою і твердою. Тому коли нарешті випадає дощ, водні та прилеглі до них екосистеми погано поглинають воду, що спричиняє повені.
Наслідки таких змін руйнівні: загроза продовольчій безпеці багатьох регіонів, руйнування природних екосистем та втрата біорізноманіття, економічні збитки, серйозні загрози здоров'ю населення.
Що необхідно робити вже зараз?
- Відновлювати та зберігати природні екосистеми. Зокрема, водно-болотні угіддя, які є природними резервуарами води й здатні зменшувати наслідки як посух, так і повеней.
- Раціонально управляти водними ресурсами. Наприклад, використовувати більш інноваційні технології для зрошення. Або збирати та зберігати дощову воду в регіонах, де часто трапляються посухи.
- Впроваджувати систему попередження та прогнозування екстремальних погодних умов, особливо у містах. Планувати міста з урахуванням зеленої інфраструктури.
- Активно долучатися до міжнародної співпраціта створення національних і регіональних стратегій адаптації до зміни клімату.
Наразі експерти WWF-Україна завершили розробку проєктів Планів управління посухами для суббасейнів річок Прут та Сірет, а також суббасейну річки Тиси.