What would you like to search for?

Брошура ОЦЗ

Аналіз практик виділення та моніторингу ОЦЗ у лісових господарствах України

Однією з ключових задач WWF-Україна є збереження найбільш цінних екосистем України, зокрема лісових. Для цього необхідно впроваджувати сталий режим користування та управління лісовими ресурсами, забезпечити охорону найбільш цінних лісів шляхом розширення мережі природоохоронних територій.

Для того, щоб зберегти сталі, стійкі до змін клімату та багаті на біорізноманіття лісові ландшафти, які надають екосистемні послуги та забезпечують добробут для українців, експерти WWF-Україна протягом 2021 року провели аналіз мережі особливих цінностей для збереження (ОЦЗ), виділених у рамках FSC сертифікації. Дослідження проводилось в межах реалізації проєкту “Підтримка відповідального управління лісовим господарством для сталого розвитку в регіоні Центральної та Східної Європи”.

Методика дослідження полягала в аналізі даних, отриманих від 26 лісогосподарських підприємств із 12 областей України.
  • Дослідження проводилось у перехідний період між вимогами окремих стандартів органів сертифікації та національного FSC стандарту і включають:
  • аналіз відмінностей у поняттях та підходах до виділення ОЦЗ у новому національному FSC стандарті;
  • аналіз відповідності виділення особливо цінних для збереження лісів раніше розробленим методичним рекомендаціям;                        
  • рекомендації щодо оптимального виділення ОЦЗ відповідно до вимог національного FSC стандарту.                                                                     
У дослідженні проаналізовані типові помилки, яких лісові господарства України припускались при виділенні ОЦЗ на своїх територіях та надано рекомендації щодо їх попередження та уникнення. Разом з тим, пропозиції щодо більш оптимального виділення ОЦЗ у майбутньому надані із урахуванням необхідності переходу на вимоги національного FSC стандарту.
                                
Результати дослідження та рекомендації щодо виділення особливих цінностей для збереження будуть корисні працівникам, управлінцям та науковцям лісової галузі, аудиторам лісової сертіфікації, громадським організаціям та іншим зацікавленим сторонам.             

Читати повністю

Аналіз практик виділення та моніторингу особливих цінностей для збереження у лісових господарствах України

Читати повністю

Аnalysis of identification and monitoring of high conservation values in SFEs of Ukraine

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію