Звільни річку з WWF-Україна | WWF ukraine
© Mykola Bazhanov / WWF Ukraine

Підтримайте програму WWF Україна ВІЛЬНІ РІЧКИ. LET IT FLOW!

Програма ВІЛЬНІ РІЧКИ. LET IT FLOW! розрахована на кілька років і передбачає дослідження та збереження природного стану цінних заплав річок, демонтаж застарілих гідроспоруд задля відновлення вільної течії, шляхів міграції та місць нересту риб. Вона включає "пілотні" проекти зі збереження та покращення екосистем річок, які будуть готові для масштабування по всій Україні.

Навіщо відновлювати вільну течію річок

пелікан кучерявий
© Max Yakovlev / WWF Ukraine

 

Більшість річок України були спрямлені. Це поглибило їхні русла та знищило заплави – природні інкубатори життя. Згідно з інструментом WWF Water Risk Filter, стан прісноводних ресурсів в Україні перетнув позначку "високий ризик" і впевнено прямує до статусу "дуже високий ризик".

Єдиний шлях адаптації до глобальних кліматичних неконтрольованих змін - повернути екосистеми до природного стану, щоб вони могли забезпечувати нас якісною питною водою, дарували відпочинок, рибу та неповторну красу закату у водяному дзеркалі.

МАСШТАБ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ВІЛЬНІ РІЧКИ. LET IT FLOW! ЦІЛКОМ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ, ЯКУ МИ ОТРИМУЄМО

© The HARDKISS

Юлія Саніна, The HARDKISS:

”Ми дізнались, що Україна — одна з найменш забезпечених прісною водою країн Європи. Саме тому протягом 2020-2021 рр. ми будемо підтримувати програму Всесвітнього фонду природи WWF Україна — ВІЛЬНІ РІЧКИ. LET IT FLOW. Приєднуйся до нас вже зараз. Зроби свій внесок у підтримку програми задля збереження прісноводних ресурсів України!”

Безповоротна благодійна допомога
© Mykola Bazhanov / WWF Ukraine

З ЧОГО ПОЧНЕТЬСЯ ПРОГРАМА ВІЛЬНІ РІЧКИ. LET IT FLOW! 2020 РОКУ

Наразі, за підтримки WWF Нідерланди, вже зібрані кошти на виконання відновлювальних робіт на струмку Лостун (притока річки Чорний Черемош). Незабаром ми повідомимо вам про дату початку фізичних робіт з відновлення.

Наш наступний крок — збір коштів (а це більш, ніж 900 тис. грн) на дослідження стану інших трьох клявз: Добрин, Гостовець та Баюрівка і відновлення проточності відповідних річок та струмків.

WWF
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО

1

Збільшимо популяцію форелі річкової і червонокнижного лосося дунайського у річці Чорний Черемош. Цей представник Червоної книги України буде вільно мігрувати вгору проти течії для нересту.

2

Завдяки збільшенню кількості риби, бурі ведмеді, що мешкають у парку отримають більше білку, який так їм потрібен.

3

Більша кількість поживних речовин спуститься вниз річкою і буде сприяти збільшенню популяцій різних видів риб.

4

Здорова річка принесе людині більше користі, ніж фрагментована. Вона більш стійка до зміни клімату, утворюючи власний мікроклімат у своєму басейні. Отже, попри усі негаразди, річка буде здатна давати людям воду, їжу і прохолоду у спеку.
ЯК ПІДТРИМАТИ ПРОГРАМУ WWF Україна ВІЛЬНІ РІЧКИ. LET IT FLOW!

Аби підтримати програму з дослідження трьох клявз: Добрин, Гостовець та Баюрівка, задля подальшого відновлення русел струмків — зробіть внесок на рахунок програми або налаштуйте щомісячний платіж. Ми будемо інформувати вас про перебіг та проміжні результати програми на сайті wwf.ua