Дунайсько-Карпатська програма WWF | WWF ukraine
© Michel Gunther / WWF

Дунайсько-Карпатська програма WWF

Зелене серце Європи

Дунайсько-Карпатський регіон простягнувся від Німеччини на заході до Румунії та України на сході, від Польщі на півночі до Болгарії на півдні. Обидва екологічних регіони Дунайський та Карпатський занесені WWF у перелік найвидатніших природних регіонів світу (WWF Global 200).

 

Басейн річки Дунай найбільш інтернаціональний річковий басейн у світі. На своєму шляху довжиною 2800 км від Чорного лісу у Німеччині до Чорного моря річка та її притоки охоплюють 18 країн. У дельті Дунаю збереглися найбільші у Європі плавні. Це справжня знахідка для ентомологів, орнітологів й іхтіологів, адже в дунайських плавнях мешкає 4500 видів комах, 350 видів птахів, 103 видів риб, у тому числі 5 видів осетрових, й більше 950 видів рослин, багато з них внесені до Червоної книги Європи та України. Тут залишаються перепочити перелітні птахи (через дельту Дунаю проходить один з найважливіших міграційних коридорів), можна побачити білих пеліканів, орлана-білохвоста та чорного лелеку.

 

Карпатські гори притулком для найдивовижнішої дикої природи, домівкою для багатьох народів та багатим культурним спадком. Унікальним є біорізноманіття Карпат у регіоні мешкають види, які не зустрічаються більше ніде у світі. Також, Карпатські гори є останнім місцем мешкання у Європі (за межами Росії) для таких видів як бурий ведмідь, вовк та рись.

WWF

Дунайсько-Карпатська програма WWF працює у регіоні з 1998 року.

 

Наша мета сприяти збереженню та відновленню екосистем та гармонійному співіснуванню людини і природи.

 

Команда працює за пріоритетними напрямами: стале управління лісами, охорона водно-болотних угідь та пралісів, збереження популяцій великих хижих ссавців (рись, ведмідь) та осетрових, екологічна освіта та зміни клімату. Ми активно працюємо з законодавчими питаннями на національному рівні та рівні Європейського союзу.

Ключова роль у регіоні. У квітні 2001 року у Бухаресті у межах Дунайсько-Карпатської програми WWF була організована перша зустріч голів урядів з питань навколишнього середовища та сталого розвитку у Карпатському регіоні. Декларація, що була прийнята на Саміті та підписана президентами 9 країн регіону, закріпила їх обов’язки щодо охорони природи. Саме ця зустріч надихнула країни на створення Карпатської конвенції ООН, що була підписана два роки потому.

 

Дунайсько-Карпатська програма WWF наразі є важливим зкеровуючим агентом у сфері покращення стану навколишнього середовища в регіоні та активно співпрацює з міжнародними партнерами, місцевими урядами та іншими зацікавленими сторонами.

 

Беручи до уваги те, що більшість країн регіону увійшли чи збираються увійти у Євросоюзу найближчим часом, робота Дунайсько-Карпатської програми WWF багато у чому фокусується на розвитку та впровадженні політики та законодавства Євросоюзу.

 

Дунайсько-Карпатська програма була заснована з метою координування діяльності WWF у країнах Дунаю та Карпатського регіону: Україні, Молдові, Румунії, Болгарії, Сербії, Словаччині, Чехії та Словенії.