Наша історія | WWF ukraine

НАША ІСТОРІЯ

Ми — WWF, Всесвітній фонд природи

WWF був заснований 29 квітня 1961 року, коли була підписана декларація, згодом відома як Моржський маніфест. Цей документ заклав основу рухові, що згодом переріс у найбільшу в світі незалежну природоохоронну організацію.

 

З 1985 року WWF вклав більше 1 млрд доларів у понад 12 000 природоохоронних ініціатив у 130 країнах світу. Всі ці проекти та дії підпорядковані єдиній меті: зупинити деградацію природного середовища нашої планети та допомогти людям жити у гармонії з природою.

 

Основні напрямки, у яких працює WWF, це охорона лісів, прісноводних водойм, морів та океанів, збереження видів флори та фауни, мінімізація використання токсичних речовин, зміна клімату тощо.

© WWF Int. / WWF

Логотип

Велика панда Чі-Чі

Саме ця панда із Лондонського зоопарку стала "музою" спочатку для біолога та художника Джеральда Уотерсона, а далі і для одного із засновників WWF Пітера Скотта, який і створив перший логотип WWF.
 • "Це мала бути тварина під загрозою зникнення, яка б подобалася багатьом людям. До того ж, тварина на лого мала добре виглядати у чорно-білому варіанті, щоб заощадити гроші на друці" — зазначив автор.

The evolution of WWF's famous panda logo rel=
 • Еволюція логотипу WWF

За що ми боремося?
Місія WWF полягає у тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина та природа будуть жити у гармонії.

 

Цього можна досягти шляхом:

© WWF-Spain

Принципи

Для вирішення задач, спрямованих на досягнення головної мети, WWF керується наступними принципами:
 • Ми незалежні, глобальні та аполітичні.

 

 • Ми використовуємо найбільш сучасну наукову інформацію для вирішення проблем та критично оцінюємо всі дії організації.

 

 • Діалог, як спосіб уникнути небажаного протистояння.

 

 • Шукаємо конкретні рішення природоохоронних проблем шляхом поєднання польових проектів, стратегічних ініціатив, підвищення кваліфікації та учбової роботи. 

 

 • Ми залучаємо місцеве населення до розробки та виконання польових програм, поважаючи їх культурні та економічні потреби. 

 

 • Ми будуємо партнерські відносини з іншими організаціями, урядами країн, місцевими громадами та діловими колами для підвищення ефективності діяльності WWF.

 

 • Ведемо діяльність найбільш ефективним шляхом та використовувати кошти, надані донорами, з найвищою відповідальністю.

Дунайсько-Карпатська програма WWF

Програма була заснована у 1998 році з метою координування діяльності WWF у країнах басейну Дунаю та регіону Карпатських гір, а саме Україні, Молдові, Румунії, Болгарії, Сербії, Словаччині, Чехії та Словенії.

 

Зважаючи на те, що більшість країн регіону є членами чи збираються найближчим часом вступити до Євросоюзу, робота Дунайсько-Карпатської програми WWF передусім фокусується на розвитку та впровадженні екополітики та законодавства ЄС.

 

За 20 років своєї роботи програма стала важливим скеровуючим агентом в області покращення стану навколишнього середовища в регіоні та наразі активно співпрацює з міжнародними партнерами, місцевими урядами та зацікавленими сторонами.

© Bogomaz conservation photography

Інструменти

Наші основні цілі у Дунай-Карпатському регіоні збереження, відновлення та стале управління, для їх досягнення допомагають:
 
 • Модельні проекти. WWF використовує сучасні можливості у практичних польових проектах для демонстрації результатів, які якнайкраще ілюструють нашу стратегію та підтверджують заяви.
 • Політика впливу. WWF переконує відповідальних осіб на місцевому, державному та міжнародному рівнях у необхідності розробляти стратегії та законодавство, які будуть сприяти охороні навколишнього середовища та сталому розвиткові.
 • Комунікації. WWF підвищує обізнаність аудиторій з важливих питань.
 • Робота з іншими організаціями. WWF, за можливості, діє у партнерстві з урядовими організаціями, НУО та діловими колами.
 • Формування свідомості. За допомогою комунікацій WWF допомагає зацікавленим особам та громадськості усвідомити та зрозуміти існуючі проблеми.
 • Підвищення кваліфікації. WWF сприяє отриманню нових знань та навичок представниками державних установ, НУО та іншими зацікавленими особами у регіоні.