What would you like to search for?

Our News

Про поняття та як провадити у порядок денний реформ: збірник ключових напрацювань по природоорієнтованим рішенням від WWF-Україна

Природоорієнтовані рішення (Nature-based solutions / NBS) – це спосіб задовольнити потреби людей та подолати суспільні виклики за допомогою природи у дружній до неї спосіб.

Саме імплементації цих рішень у порядок денний реформ України був присвячений проєкт INSURE: movIng Nature baSed climate solutions into Ukraine’s Reform agEnda (2021- грудень 2022).

Метою проєкту було сприяння адаптації до зміни клімату України за допомогою природоорієнтованих рішень. З початком російської воєнної агресії  експерти WWF-Україна почали розглядати питання впровадження цих рішень з урахуванням їх потенціалу для сталого і економічно вигідного повоєнного відновлення.

 Підбиваючи підсумки півторарічної роботи над новою для України темою, експерти підготували окремий збірник ключових напрацювань по природоорієнтованих рішеннях.

Туди увійшла ключова інформація про поняття, місце природоорієнтованих рішень у політичних порядках денних на міжнародному та національному рівнях. Також там висвітлено основні етапи формування візій “кліматично-розумного” розвитку України,  водного, лісового та аграрного секторів та підготовки політичних рекомендацій із впровадження природоорієнтованих рішень у зазначені сектори і сферу охорони навколишнього природного середовища. 

Одним з ключових напрацювань стали рекомендації щодо поширення практик впровадження конкретних  природоорієнтованих рішень і секторальних  змін, що сприятиме трансформації та відновлення України у повоєнний період.

До розробки рекомендацій на різних етапах долучилися близько 500 учасників національного полілогу  – працівники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного агентства водних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, представники водного, лісового та аграрного секторів, громадських організацій, науковці, а також, власне, експерти WWF-Україна.

Збірник доступний українською та англійською мовами і буде корисним для політиків, урядовців і громадськості та міжнародним партнерам.

Нагадаємо, що, працюючи над темою природоорієнтованих рішень, WWF-Україна розробив першу в країні Платформу природоорієнтованих рішень. На ній зібрані найцікавіші та релевантні для України рішення, методології та рекомендації. Вони будуть зрозумілими та корисними як науковцям і студентам, так і громадам та громадським організаціям, мерам міст, представникам державних органів влади та молоді – усім тим, хто має готовність втілювати природоорієнтовані рішення у життя і шукає інформацію для організації цього процесу.
 
поле NBS

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію