What would you like to search for?

Our News

Безпека і природа: WWF-Україна розповідає про принципи взаємодії людини і довкілля під час війни

З 20 вересня WWF-Україна розпочинає інформаційну кампанію про природу і безпеку в умовах війни.

Українці звикли жити поруч з природою й користуватися її послугами, для нас це — непомітна, цілком безпечна буденність. Та війна, що змінила усі аспекти нашого життя, змінила також звичні нам способи взаємодії з довкіллям у місті, селі, дикій природі під час відпочинку, роботи, мандрівки або простої зупинки авто біля мальовничого узбіччя.
  • За інформацією Організації Об’єднаних Націй, сьогодні Україна — одна з найбільш замінованих країн у світі. Очищення від вибухонебезпечних матеріалів потребує близько третини площі України.
  • За даними Міндовкілля, за пів року війни в Україні постраждало майже 3 млн га лісів (третина лісового фонду), а збитки становлять до 183 млрд грн.
  • Від початку війни у кожній області Україні встановлено ряд обмежень та правил відвідування природних територій. 
  • За оцінками експертів, від 20 до 30% території України зазнали впливу війни – це забруднення вибуховими снарядами, лісові пожежі внаслідок обстрілів, забруднення повітря, ґрунтів та ґрунтових вод. 

Природні території, які раніше були доступними нам без обмежень і застережень — сьогодні зазнають руйнувань і стали забороненими. Та попри все, продовжують забезпечувати нас критично важливими екосистемними послугами, а також допомагають відновити фізичне та емоційне здоров’я. Так само як ми потребуємо допомоги від природи, природа потребує підтримки від нас. 

Протягом місяця на наших каналах з’являтимуться відео та інформаційні матеріали, підготовлені нашими експертами — екологами, біологами та зоологами, які розкажуть українцям про:  
  • Безпеку на природі під час війни — вплив війни на довкілля України, види забруднення, уражені боєприпасами території, вплив на біорізноманіття, способи виявляти та уникати небезпеку, перебуваючи на природі.   
 

 
  • Як природа підтримує нас під час війни — як відвідувати природні території, альтернативні способи взаємодії, дослідження та відпочинку на природі, як потурбуватися про себе і природу.    
 

Разом з нашим інформаційним партнером ШоТам? розповідаємо про те “Як бойові дії впливають на екосистеми, та чи зможе природа відновитися самостійно” та “Де шукати місця сили під час війни, і чому ліси – не найкраща ідея”.

Збереження власного життя та турбота про наше понівечене війною довкілля – це теж боротьба проти ворога!

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію