What would you like to search for?

Лісоуправління на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами

За більш ніж півроку повномасштабної війни постраждало 3 млн га українських лісів. Майже 200 тисяч км² лісових площ потенційно потребують очищення через мінування та забруднення вибухонебезпечними залишками. У цих умовах виникає нагальна потреба розробки цілісного та системного підходу до управління лісами. Це дозволить підвищити безпеку лісогосподарського персоналу і місцевого населення та водночас збереже цінні природні екосистеми.                                   
Для висвітлення поточної ситуації у звіті “Лісоуправління на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами” проаналізовано: досвід країн, які мають заміновані ліси, вітчизняне законодавство щодо безпеки на таких територіях та досвід практичної діяльності лісгоспів, які з 2014 року та з 24 лютого 2022 року опинились в зоні бойових дій.  


На основі такого аналізу у звіті запропоновані першочергові заходи з підвищення безпеки населення, охорони та захисту лісу та оцінені перспективи подальшої динаміки відновлення замінованих лісів та територій ПЗФ, в яких припинено господарювання та охорона. Запропоновано також методику та підходи для створення веб-системи постійного моніторингу шкоди від військових дій на основі даних дистанційного зондування Землі.             


Звіт буде корисний окремим центральним органам виконавчої влади, органам місцевої влади та громадам для підвищення безпеки населення, а також для менеджерів, які управляють лісами на територіях забруднених вибухонебезпечними предметами. 


        

 

Читати повністю

Лісоуправління на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами

Читати повністю

Forest Management on Territories Contaminated with Unexploded Ordnance

Поділіться цим!

Допоможіть нам поширити інформацію